Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 12 maja o godz. 19.00 Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu (pl. Teatralny 1) zaprasza na premierę spektaklu Gdyby Pina nie paliła, to by żyła. Interdyscyplinarny artysta Cezary Tomaszewski tworzy tu z wałbrzyskim zespołem nostalgiczny i pełen poczucia humoru hołd dla wielkiej artystki. W mgiełce papierosowego dymu – ponieważ wszyscy aktorzy rzucają właśnie palenie, powstaje spektakl z pogranicza dokumentu, biografii, koncertu, teatru tańca i farsy. O nałogu tytoniowym i nałogowym robieniu sztuki, uzależnieniu od tytoniu i od władzy, od charyzmatycznego lidera. O poczuciu straty i o żałobie. I o wałbrzyskim Wuppertalu, tańcu, Pinie Bausch.

 

 „Nie interesuje mnie jak poruszają się tancerze, ale co nimi porusza” – Pina Bausch.

 

Kolejne prezentacje zaplanowane są w dniach 13 i 14 maja (Dzień Teatru Publicznego „Bilet do teatru za 500 groszy).

 

scenariusz: Aldona Kopkiewicz

asystentki reżysera + współpraca dramaturgiczna: Marta Aksztin (PWST Kraków), Klaudia Hartung-Wójciak (PWST Kraków)

scenografia i kostiumy: BRACIA (Agnieszka Klepacka + Maciej Chorąży)

stylizacja fryzur: Kacper Rączkowski

światło: Antoni Grałek

opracowanie muzyczne i przygotowanie wokalne:Weronika Krówka

muzyka: Abba, Aguilera, Beethoven, Couperin, Czajkowski, Debussy, Dowland, Eurythmics, Händel, S.Joplin, Mozart, Ponchielli, Purcell, Reichgott, Spears, Wagner

 

obsada: Weronika Krówka [gościnnie], Joanna Łaganowska, Rozalia Mierzicka, Irena Wójcik, Włodzimierz Dyła [gościnnie], Rafał Kosowski, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Piotr Tokarz

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close