Wersja do druku

Udostępnij

Kuuki to japońskie słowo oznaczające powietrze. Składa się ze znaków kanji 空気 określających niebo, atmosferę i energię jednocześnie. Dla artystów pracujących nad spektaklem Kuuki/Powietrze to przede wszystkim ruch. Do realizacji tej polsko-japońskiej produkcji JIENKYO (Japońska Unia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży) zaprosiła duet twórczy, który od prawie dziesięciu lat zajmuje się rozwijaniem nurtu teatru dla najmłodszych w Polsce oraz promocją rodzimego teatru dla dzieci za granicą. Reżyserka Alicja Morawska-Rubczak i scenografka Barbara Małecka tworzą wspólnie przedstawienia skierowane do szczególnej publiczności – dzieci poniżej trzeciego roku.

 

Spektakl Kuuki prezentowany był na festiwalach w Polsce, Chinach, Japonii i Niemczech, a w sobotę 29 czerwca zobaczą go najmłodsi widzowie w Wałeckim Centrum Kultury, w ramach projektu Teraz Taniec. Zaplanowane są tam dwa pokazy – o godz. 11.00 i o godz. 13.00.

 

Więcej o spektaklu:

 

Dynamicznie, lekko, zwiewnie, nieuchwytnie – Kuuki to poszukiwanie energii. Czy można dotknąć wiatru? Jak pachnie powietrze? W jaki sposób dźwięczy oddech?

 

Powietrze nieustannie zachwyca nas swoją nieuchwytnością, niedookreślonością, czaruje obietnicą wzniesienia się w górę, pociąga możliwością lotu, wirowania. W tej delikatnej i bezpiecznej przestrzeni artyści, dzieci i dorośli poszukują wspólnych doświadczeń i wzajemnie się inspirują. Ruch, dźwięk, obraz przepełnione są powietrzem.

 

Spektakl dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 2 lat i bliskich im dorosłych.

 

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Barbara Małecka

muzyka: Kanako Kato

muzyka na żywo: Jakub Drzastwa

wykonanie / wersja polska: Magda Wolnicka i Monika Kiwak

produkcja: Art Fraction Foundation

czas trwania: 40 min

bilety w cenie 10 zł dostępne: http://www.wck.info.pl/

 

Informacje o pokazie spektaklu także w naszym kalendarium wydarzeń

 

Uwagi dla widzów spektakli:

Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort widzów, spektakle zostały dostosowane do obowiązujących wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsce w celu dopełnienia formalności związanych z bezpiecznym udziałem w wydarzeniu. Każdy widz zobowiązany jest do przestrzegania aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

O projekcie:

Teraz taniec to projekt z obszaru nowej choreografii, stworzony z myślą o rodzinnej publiczności. Wydarzenie przygotowane zostało specjalnie dla widzów z trzech miejscowości: Wałcza, Kluczborka i Złocieńca. Trzon projektu stanowią jedne z najbardziej cenionych polskich spektakli tanecznych dla dzieci i bliskich im dorosłych: _on_line__ w choreografii Aleksandry Bożek-Muszyńskiej oraz Hanny Bylki-Kaneckiej (Kolektyw Holobiont), blisko poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka i polsko-japońskie Kuuki Art Fraction Foundation (Poznań)/JIENKYO (Tokio) – oba w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak. To spektakle interaktywne, nastawione na budowanie rodzinnych więzi i współdziałanie dzieci i rodziców. Ich twórcy stawiają sobie za cel rozwijanie głębokich i długofalowych relacji oraz projektowanie doświadczeń.

 

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020.

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close