Wersja do druku

Udostępnij

Dynamika tańca i rodziny – spotkanie w ruchu, działaniu, geście – budowanie relacji – to hasła, które oddają ideę projektu Teraz taniec realizowanego przez Art Fraction Foundation z Poznania. Projekt stworzony został z myślą o rodzinnej publiczności – i tej właśnie widowni proponuje spektakle z obszaru nowej choreografii. Wydarzenie przygotowane zostało specjalnie dla widzów z trzech miejscowości: Wałcza, Kluczborka i Złocieńca. Trzon projektu stanowią jedne z najbardziej cenionych polskich spektakli tanecznych dla dzieci i bliskich im dorosłych: _on_line__ w choreografii Aleksandry Bożek-Muszyńskiej oraz Hanny Bylki-Kaneckiej (Kolektyw Holobiont), Blisko poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka i polsko-japońskie Kuuki Art Fraction Foundation (Poznań)/JIENKYO (Tokio) – oba w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak. To spektakle interaktywne, nastawione na budowanie rodzinnych więzi i współdziałanie dzieci i rodziców.

 

Na początek, 8 sierpnia (sobota, godz. 11.00 i 13.30), w Wałeckim Centrum Kultury zobaczymy _on_line__ w choreografii Aleksandry Bożek-Muszyńskiej oraz Hanny Bylki-Kaneckiej (Kolektyw Holobiont) – spektakl dla rodzin z dziećmi w wieku 5-8 lat.

 

O spektaklu:

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu?

 

_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladów ruchu, które wraz z performerami uczestnicy będą tworzyć poprzez własny taniec. Powstała wielkoformatowa praca będzie ulegać transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi a opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

 

Uwaga: Pastele używane podczas spektaklu zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na zmianę – najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów. W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów.

 

pomysł: Aleksandra Bożek-Muszyńska

choreografia: Kolektyw Holobiont – Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka

kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Dana Chmielewska, Paweł Grala

muzyka /collage: Józef Buchnajzer

realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska

oprawa graficzna: Michał Łuczak

zdjęcie promocyjne: Jakub Wittchen

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

czas trwania: do 60 min

 

Uwagi dla widzów spektakli:

Aby zapewnić bezpieczeństwo i komfort widzów, spektakle zostały dostosowane do obowiązujących wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsce w celu dopełnienia formalności związanych z bezpiecznym udziałem w wydarzeniu. Każdy widz zobowiązany jest do przestrzegania aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

***

 

Kolejny pokaz w ramach projektu Teraz taniec – spektakl Kuuki Art Fraction Foundation (Poznań) i JIENKYO (Tokio), w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak (dla dzieci wieku 0-2 lata i bliskich im dorosłych) – odbędzie się 29 sierpnia 2020 roku, o godz. 11.00 i 13.00 w Wałeckim Centrum Kultury. W dalszym programie projektu także Bliskość (Centrum Sztuki Dziecka), czyli inspirowane spektaklem Blisko rodzinne warsztaty ruchowe w sieci, skierowane do rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat (dla odbiorców związanych z Kinem Bajka w Kluczborku, Wałeckim Centrum Kultury, Złocienieckim Ośrodkiem Kultury). W ramach warsztatów zaplanowanych jest 6 spotkań w okresie wrzesień – listopad 2020.

 

Więcej informacji: a.morawskarubczak@artfractionfoundation.org

 

Projekt współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2020.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close