Wersja do druku

Udostępnij

Za tydzień, w czwartek 9 marca 2017 o godz. 19.00 Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie (ul. Elektoralna 12)  zaprasza na wieczór performatywny Alisy Makrenko. Wieczór odbędzie się w ramach cyklu Portrety choreograficzne, który prezentuje sylwetki współczesnych artystów choreografów opracowane przez nich samych. Każdy choreograf musi posiadać umiejętność tworzenia, wyobraźnię, talent improwizatorski, muzykalność, wrażliwość. To cechy, których nie da się nauczyć, a tylko dzięki nim choreograf staje się artystą. Artyści mają możliwość zaprezentowania siebie w dowolnie wybranej formie, korzystając z własnej wrażliwości, wyobraźni i potrzeby dzielenia się. Program nie ma określonych ram ani wymagań. Twórca sam wybiera to, co znajdzie się na jego „portrecie choreograficznym” i określa jaki on będzie.

 

Alisa Makarenko:

To będzie kameralny i niezwykły wieczór. Dla znajomych – możliwość dowiedzenia się o mnie czegoś więcej. 

Dla nieznajomych – historia dziewczyny, która marzy i realizuje to, co sobie wymarzyła. 

Opowieść o każdym z nas. Pokażę Wam, jak to się wszystko zaczęło. Zatańczę!

 

Konsultacja literacka: Magda Ruta

Światło: Roman Woźniak

Opracowanie multimedialne: Alisa Temchenko. 

 

Alisa Makarenko jest absolwentką psychologii na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym oraz choreografii i teorii tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako tancerka i choreografka pracowała z Teatrem Akademia, Warszawskim Teatrem Tańca oraz Teatrem Tańca Zawirowania. Występowała już m.in. na Malta Festival Poznań, Dancing Poznań, Warsaw Dance Days, Warszawskiej Scenie Tańca, Warszawskiej Platformie Tańca, w Centrum Sztuki Tańca, na Przeglądzie Zjawisk Teatralnych Czarna Offca w Warszawie oraz PPA Nurtu OFF we Wrocławiu. Jest choreografką i autorką ruchu scenicznego spektakli dla Teatru Nowego w Poznaniu, Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru WARSawy, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Warszawskiej Opery Kameralnej. W 2012 roku otrzymała nagrodę za znaczący wkład w sztukę choreograficzną Ukrainy i za wysoki poziom szkolenia w zakresie tańca.

 

W dniach 25-26 marca 2017 roku Alisa Makarenko poprowadzi również w Teatrze Tańca Zawirowania warsztaty mov_improv_ment (połączenie psychologii, improwizacji oraz tańca współczesnego).

Więcej informacji

 

***

 

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator: Magdalena Chabros, m.chabros@mik.waw.pl, tel. 22 586 42 04.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close