Od 30 czerwca do 17 listopada 2022 roku trwała 2. edycja Konkursu choreograficznego na utwór do muzyki kompozytora polskiego. Konkurs był organizowany przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, z inicjatywy Sekcji Autorów Dzieł Choreograficznych. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia ośmiorgu laureatom.

Wersja do druku

Udostępnij

Tematyka i styl – dowolne. Muzyka – kompozytora polskiego. Takie zadanie mieli uczestnicy otwartego konkursu.  Regulamin wymagał jedynie, by nadsyłane utwory były oryginalne, dotychczas nigdzie nieprezentowane i niezgłaszane. Uczestnicy wywiązali się z zadania znakomicie. Rozpatrzono 46 utworów nadesłanych przez twórców, którzy udowodnili, że czasami taniec i ciało mówią więcej niż słowa.

Jury złożone z członków Sekcji Autorów Dzieł Choreograficznych w składzie Hanna Kamińska, Kaya Kołodziejczyk, Zofia Rudnicka, Przemysław Śliwa i Emil Wesołowski dostrzegło ogromną różnorodność stylistyczną zarówno w wybranych technikach tańca, jak i w doborze muzyki. Wiele kompozycji cechowały konsekwentnie przeprowadzony pomysł oraz staranna realizacja.

Efektem burzliwych obrad jury, które odbyły się 12 grudnia, są następujące nagrody i wyróżnienia:

II miejsce ex aequo i nagrody w wysokości po 10 tys. zł każda otrzymują:

Mateusz Adamczyk i Bartłomiej Malarz

III miejsce i nagrodę w wysokości 7 tys. zł otrzymuje:

Joshua Legge

Jury przyznało również cztery wyróżnienia po 3,5 tys. zł każde dla:

Adrianny Kazimierz i Anny Szopy,
Bogumiły Szaleńczyk,
Izabeli Wróblewskiej,
Jacka Foltyna

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close