Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz. 19.00 oraz 22.00 w ramach nurtu TANIEC 32. Warszawskich Spotkań Teatralnych w Instytucie Teatralnym pokaz spektaklu Hamlet z Wydziału Teatru Tańca PWST Kraków/Bytom. Za koncepcję przedstawienia odpowiada Cezary Tomaszewski, a opiekę artystyczną sprawuje Jan Peszek. Dyplomowy spektakl pierwszego w Polsce profesjonalnego wydziału kształcącego artystów teatru tańca jest alternatywną propozycją wstosunku doklasycznych wystawień iinterpretacji Hamleta.Cztery Ofelie, cztery Gertrudy, dwóch Hamletów, wszyscy w jaskrawych obcisłych kombinezonach. Twórcy postanowili uwolnić dramat Szekspira go od linearności i jak określili twórcy: przewietrzyć tekst, aby zabrzmiał wiarygodnie w ustach młodych wykonawców i uwspółcześnić przy pomocy zabaw językowych rodem z kabaretu, zaakcentowanie fizjonomii postaci czy nawiązywanie dialogu z publicznością.

W przerwie pomiędzy dwoma prezentacjami Hamleta o godz. 20. 30 odbędzie się natomiast spotkanie wokół książki Wojciecha Klimczyka Wizjonerzy ciała, wydanej przez ha!art w ramach linii teatralnej. W rozmowie udział wezmą: Anna Królica, Witold Mrozek i Weronika Szczawińska. Polecamy!

Szczegółowe informacje w zakładkach Kalendarium/Wydarzenia oraz na stronie:

http://www.warszawskie.org

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close