Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 29 marca w ramach nurtu TANIEC 32. Warszawskich Spotkań Teatralnych o godz. 18.00 w Teatrze IMKA pokazany zostanie Tryptyk Mikołaja Mikołajczyka, na który składają się trzy spektakle solowe artysty: Waiting, Z tobą chcę oglądać świat i Plaisir d`amour, do tej pory pokazywane łącznie jedynie raz, jesienią ubiegłego roku w Lublinie (Maat Festival).Autobiograficzny Tryptyk Mikołaja Mikołajczyka powstawał kilka lat. Impulsem do jego stworzenia był wypadek, który wyłączył tancerza ze świata baletu klasycznego i spowodował zmianę myślenia o własnej drodze twórczej. Kolejne części Tryptyku to świadectwo ewolucji, jaką twórca przeszedł od tamtej pory. Łączy je również motyw ciała – narzędzia pracy tancerza, traktowanego chwilami z bolesną bezkompromisowością.

Więcej informacji: http://www.warszawskie.org.pl

Zachęcamy również do lektury festiwalowych blogów – o Mikrokosmosie Wrocławskiego Teatru Pantomimy w reżyserii Konrada Dworakowskiego (Małe WST) pisze Sylwia Chutnik:

http://malewarszawskie.blox.pl/html

Spektakl recenzuje również Karolina Matuszewska z Nowej Siły Krytycznej:

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/136178.html

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close