Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Zawirowania 8 lipca o godz. 17.00 zaprasza na uroczystą inaugurację tegorocznej edycji Festiwalu – prezentację plenerowych projektów choreograficznych przygotowanych przez Beniamina Citkowskiego oraz Martę Kosieradzką. Pokazy odbędą się przy Płycie Desantu 3 Dywizji Piechoty na warszawskim Solcu. Wydarzenie nie jest biletowane.

 

O projekcie Beniamina Citkowskiego:

 

Podczas pracy nad projektem artyści szukali kojącej i spokojnej miejskiej przestrzeni w Warszawie. Wybrali lokalizację w pobliżu lewego brzegu Wisły. W działaniu choreograficznym przygotowanym przez Beniamina Citkowskiego najważniejsza jest woda i ludzie, wdzięczność za wodę i życie, które w nas płynie. Celebrowana jest jej wartość i siła. Każdy jest zaproszony do przyłączenia się do rytuału oraz wspólnego tańca.

 

Choreografia: Beniamin Citkowski
Wykonanie: Agata Kwiatkowska, Karolina Łukaszewska, Izabela Maniszewska-Weyher, Karolina Nosowicz, Anna Przypolska, Ewa Rykowska, Marta Sikora, Věra Voěvodina, Julia Wilicka, Magda Wilicka

 

O projekcie Marty Kosieradzkiej:

 

Zimny, wyrafinowany i subtelny kolor morza i oceanu.
Niebo, otwarta przestrzeń, nieskończona dal.
Chłodzi od pustynnego skwaru, zaskakuje swoją niestabilną naturą.
Faluje, przepływa, unosi się i uderza o brzeg.

 

Choreografia: Marta Kosieradzka
Wykonanie: Małgorzata Bartecka, Marta Kosieradzka, Klaudia Mierzejewska, Anna Tytus, Natalia Sykut, Magdalena Zdanowicz

 

Wydarzenie na Facebooku

 

Festiwal finansowany przez m.st. Warszawa. Współorganizator: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close