Akademia Tańca Zawirowania zaprasza na spektakl grupy projektowej prowadzonej przez Magdalenę Wójcik i Stefana Otoyo Inside Gospel. Przedstawienie odbędzie się 19 marca o godz. 20.00 w siedzibie Teatru Tańca Zawirowania w Warszawie.

Wersja do druku

Udostępnij

Inside Gospel to spektakl grupy projektowej prowadzonej przez Stefana Otoyo oraz Magdalenę Wójcik, nad którym ich studenci pracowali dwa miesiące.

Opowiada o podróży w głąb siebie, gdzie – jeśli dobrze się przyjrzymy, kto wie – może uda nam się znaleźć naszą własną melodię.

Spektakl jest inspirowany głównie przeżyciami choreografów oraz studentów. Natomiast początkiem do podjęcia pracy nad tym spektaklem były dwa seriale – Inside Job oraz Midnight Gospel, które według prowadzących przekazują wiele wartościowych treści o tym, jak działa nasze społeczeństwo. A wszystko to w sposób zarówno dosłowny, jak i tragikomiczny.

Pytania, jakie się nasuwają, to: jak ogromną pracę należy wykonać nad sobą i czy w ogóle jest to możliwe, aby dojść do modnego – w tym momencie – pojęcia „oświecenie”? Jak w całej walce z samym sobą oraz niekiedy z systemem nabrać dystansu? I co jest ważniejsze: sama podróż czy cel?

Studenci podczas zajęć mogli dowiedzieć się, jak można stworzyć bazę choreograficzną, aby w kolejnym kroku ją zdekomponować, a następnie wykonać w nowej linii logicznej; jak na podstawie wolnej improwizacji wybrać ciekawe elementy i na jej bazie stworzyć scenę; jak pracować z głosem, a później przełożyć go na ruch; jak inspirować się różnymi stylami tanecznymi i przełożyć je na język teatru tańca; jak pracować w nowoczesnym myśleniu, że ruch i pomysł na niego może wychodzić od tancerza/studenta, a dopiero później pod okiem choreografa może ona być pokierowany w odpowiednią stronę. I wiele wiele innych.

O Magdalenie Wójcik i Stefanie Otoyo:

Magdalena Wójcik oraz Stefano Otoyo są zawodowymi tancerzami od wielu lat. Magdalena Wójcik jest tancerką teatru tańca, w którym posługuje się głównie językiem tańca współczesnego.  Natomiast Stefano Otoyo w teatrze posługuje się technikami improwizacji, powiązanymi z tańcem hip-hop.

Razem tworzą duet pod nazwą CoDa Movement, czyli Conscience, Dance and Movement. Od ponad trzech lat starają się przekazywać swoim studentom wiedzę na temat samorozwoju fizycznego oraz mentalnego poprzez takie techniki jak: taniec współczesny, taniec hip-hop, improwizacja, medytacja, techniki masaży leczniczych shiatsu i dien chan oraz joga.

Oboje mają za sobą pracę nad choreografiami: Magdalena Wójcik zajmowała się głównie projektami grupy projektowej Sopockiego Teatru Tańca, grupy projektowej w gdańskiej szkole tańca, projektami choreograficznymi na Sycylii oraz własnymi pracami, np. Domówką we współpracy z Joanną Czajkowską. Poza tym pracowała z choreografami, którzy pozwolili jej, na to, aby sama tworzyła ruch do swoich postaci.
Stefano Otoyo natomiast zajmował się głównie choreografiami dla tancerzy hip-hop, które wygrywały konkursy rzymskich scen hip-hopowych. Pracował również przy wielu produkcjach telewizyjnych oraz z gwiazdami włoskiego popu.

Projekt tym można nazwać nie tylko projektem ogólnopolskim, ponieważ biorą w nim udział osoby, które dojeżdżają na zajęcia z różnych polskich miast, ale również międzynarodowym, dlatego że wystąpią w nim studenci z Rzymu – będzie ich aż czworo.

Realizatorzy:

Taniec i kreacja: Agnieszka Żechowska, Alicja Skopinska, Aneta Parciak, Julia Głowacka, Joanna Gabrysiak, Kasia Gołąbek, Łukasz Rochna, Magda Stefańska, Maria Kresa, Michalina Nowak, Ola Śledź, Paulina Kurdziel, Żaneta Palica, Emanuela Vomaro, Emanuele Sacca, Simone Galante, Luca Andrea Borzacchini
Choreografia: Magdalena Wójcik, Stefano Otoyo

Czas trwania: 60 minut

Więcej informacji: link
Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/3swMwmcUC

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close