
Serce Fabryki, mozaika. Fot. materiały organizatorów.
W ramach Festiwalu Przemiany 2018 Alexander Whitley, uznany i cieszący się popularnością angielski choreograf młodego pokolenia, czterokrotnie zaprezentuje w Centrum Nauki Kopernik (Wybrzeże Kościuszkowskie 20) etiudę Regresja wzorca. To utwór na jednego aktora i sztuczną inteligencję, opisujący za pomocą języka tańca związek człowieka z technologią. Oświetleniem zarządza algorytm, który „nauczył się” ruchów tancerza i potrafi z nim współgrać. System świateł otacza solistę, śledząc i reagując na jego ruchy w czasie rzeczywistym. Również widownia będzie miała szansę wejść w kontakt z algorytmem.
Terminy pokazów:
15 września 2018, godz. 20.30–20.45, 21.00–21.15
16 września 2018, 18.30–18.45, 19.00–19.15.
Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, każdy program 250.
Więcej informacji o artyście: http://www.alexanderwhitley.com/
***
O Festiwalu:
Festiwal Przemiany jest festiwalem zawierającym krytyczną refleksję o zmianach wokół nas. Interesuje nas szeroko rozumiany rozwój oraz zmiana, jaką wywołuje. Cechą festiwalu jest jego interdyscyplinarność, czyli spojrzenie na dany problem z różnych perspektyw. Festiwal ma na celu konfrontację różnych idei i punktów widzenia, a napięcie które się z tego rodzi, jest źródłem zaangażowania i generowania nowych idei u odbiorców.
Zawsze obecne są nauka i technologia, prezentowane w wiarygodny sposób. Koncentrujemy się na przyszłości, którą dostajemy w teraźniejszości. Innymi słowy dostrzegamy i analizujemy zmiany wokół nas, które mogą w przyszłości bardzo wpływać na nasze życie. Przedmiotem refleksji jest: zmiana technologiczna, rozwój nauki, form życia społecznego, środowiska naturalnego, urbanizacja oraz ich wpływ na nasze życie, a także nasz wpływ na te zmiany. Interesuje nas człowiek (perspektywa humanistyczna i społeczna).
Festiwal jest również otwarty na różnorodne i nowatorskie formy prezentacji działań. Cechą stałą ma być twórcze podejście do prezentowanych tematów i problemów. Bardzo istotne jest także pokazywanie uczestnikom praktycznego wymiaru rozwiązań problemów, które można zabrać ze sobą, przetworzyć i wykorzystać w swoim środowisku (festiwal dobrych praktyk).
Festiwal jest rozpięty między dyskursem globalnym a lokalnością w wymiarze sąsiedzkim: interesuje nas Powiśle nie tylko jako przestrzeń działania, ale przede wszystkim jako źródło inspiracji do generowania i wdrażania innowacji. Interesują nas wszelkie, ciekawe i nowatorskie inicjatywy lokalne w innych częściach świata, które jako wzorzec można pokazać lub zastosować u nas.
Więcej informacji: http://www.przemianyfestiwal.pl/