Wersja do druku

Udostępnij

Od poniedziałku 22 października w Warszawie ruszają nowe regularne zajęcia taneczne. Anarchiści tańca zapraszająna zajęcia w cyklu teraz już LUBIĘ PONIEDZIAŁKI, które poprowadzą Rafał Urbacki i Magdalena Przybysz (Dojrzewalnia, Al. Wojska Polskiego 50/54 domofon 56). Zajęcia w grupie pierwszej (godz.18.00-19.30:THE GARFIELDS) przewidziane są dla wszystkich miłośników tańca i ruchu. To grupa dla ludzi z doświadczeniem tanecznym lub bez, osób w każdym wieku, otwarta dla osoby z alternatywną motoryką ruchową.Grupa druga (godz.19.45- 21.15: ANARCHIA RUCHU) to zajęcia podejmujące tematykę improwizacji strukturalnej i dramaturgii ruchu dla średnio- i zaawansowanych praktyków sceny – tancerzy, improwizatorów, aktorów, śpiewaków, reżyserów i choreografów.

zrobiono już wszystko, ale czy Ty zatańczyłeś już absolutnie wszystko, co chciałeś/chciałaś?..

Zajęcia prowadzą:

Rafał Urbacki (choreograf, performer, reżyser),

Magdalena Przybysz ( choreografka, performerka/tancerka, psycholożka, Trenerka NLP)

Koszt 1 zajęć: 30 PLN, w karnecie miesięcznym proMOCja (4 zajęcia) : 100 PLN

Zapisz się juz teraz tel.: 509873909, mail: magprzybysz@gmail.com

Miejsce: Dojrzewalnia, Al. Wojska Polskiego 50/54 domofon 56

Opis zajęć i bio prowadzących:

THE GARFIELDS: zajęcia dla wszystkich miłośników tańca i ruchu. Grupa dla ludzi w każdym wieku, z doświadczeniem tanecznym lub bez, otwarta na osoby z alternatywną motoryką ruchową.

Nasze życie to ruch, nieustannie wykorzystujemy go, żeby komunikować się, przemieszczać, dowiedzieć się czegoś więcej o sobie i o ludziach z naszego otoczenia. Na naszych cotygodniowych warsztatach dowiesz się jak zwiększyć inteligencję, atrakcyjność i intuicyjność swojego ciała. Rozwiniesz unikatowe abecadło ruchowe, które będzie kształcone z jednej strony poprzez pracę z grupą w atmosferze pozbawionej wartościowania, z drugiej poprzez indywidualne podejście do naturalnych predyspozycji twojego ciała.

Szybko zauważysz efekty powiększonej świadomości swojego ruchu. Wyselekcjonowana wiedza z zakresu różnorodnych technik pracy z ciałem jak contact – improvisation, metoda Feldenkreisa, BMC®, i improwizacji umożliwi ci pozbycie się blokad w ciele, wskaże nowe możliwości dla ekspresji, ukierunkowywania energii, relaksu. Systematyczny trening zwiększy twoją kondycję, sprawność i wyobraźnię.Podzielimy się naszym długoletnim doświadczeniem tanecznym, abyś mógł/mogła odkryć indywidualny język ruchu w każdej sytuacji. Dołącz do nas, aby odkryć potencjał swojego ciała.

ANARCHIA RUCHU

Jedyne w Warszawie stałe zajęcia taneczne podejmujące tematykę improwizacji strukturalnej i dramaturgii ruchu dla średnio- i zaawansowanych praktyków sceny – tancerzy, improwizatorów, aktorów, śpiewaków, reżyserów i choreografów

W tańcu zrobiono już wszystko, ale czy Ty zatańczyłeś już absolutnie wszystko, co chciałeś?

Ruch jest względny, zawsze powstaje względem swojego otoczenia. Taniec to anarchia (stgr. ἀναρχία – „bez władcy”) w której wolno nam zburzyć i zbudować cokolwiek na co mamy ochotę, dostrzegając jego konteksty i skutki.

Na naszych cotygodniowych zajęciach otrzymasz konkretną wiedzę dotyczącą ekonomii ruchu, obecności scenicznej, konstruowania klarownego komunikatu przez ciało i różnego rodzaju formy performansu. Dzięki wyselekcjonowanej wiedzy z zakresu technik świadomościowych – BMC®, metody Feldenkreisa, contact-improvisation, nauk z zakresu historii i teorii tańca oraz przede wszystkim naszego długoletniego doświadczenia w pracy choreografa i reżysera ruchu stworzysz indywidualny podręcznik wzbogacający twoje umiejętności jako praktyka sceny.

Zajęcia mają charakter coachingu rozwijającego indywidualne możliwości i wyobraźnię, wsparte treningiem wykorzystującym wypracowane przez nas techniki pracy z ciałem. To zajęcia skoncentrowane na poszukiwaniach nowych inspiracji ruchowych i rewizji różnego typu estetyk performansu tanecznego w celu zrozumienia ich i używania we własnej ścieżce twórczej.

BIO PROWADZĄCYCH:

Magdalena Przybysz – choreografka,performerka, trenerka NLP. Absolwentka psychologii stosowanej na UJ. Trenerka Neurolingwistycznego Programowania. Pierwsze doświadczenie taneczne zdobywała w projektach Eksperymentalnego Studia Tańca Iwony Olszowskiej. Obecnie związana ze Stowarzyszeniem Humanistycznych Inicjatyw Twórczych SZTRUKS w Krakowie. Stypendystka Solo Projekt 2009 programu Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu oraz ministerialnego programu „Scena dla tańca 2012”. Realizuje autorskie projekty oparte na poszukiwaniach w obszarze sztuki dźwięku, ruchu i obrazu podejmując współpracę z twórcami innych dziedzin (m.in.:z Zorką Wollny, Pierre’em Deloche Company, Elektromoon Vision, Harakiri Farmers, Tomkiem Chołoniewskim, kolektywem Strange Lóóp). W czasopiśmie „Zadra” tworzy cykl „kreacji- rozmów” z nieżyjącymi choreografkami, wybitnymi kobiecymi osobowościami tańca (np.: Isadora Duncan, Pina Bausch, Mata Hari).Prowadzi zajęcia z improwizacji ruchowej w Studium Terapii przez Sztukę w Teatrze Ludowym, z neurodramaturgii i budowania score’ów w Studium Kompozycji w Hurtownii Ruchu w Krakowie oraz podczas wielu warsztatów w Polsce i zagranicą.

www.magdalenaprzybysz.com

Rafał Urbacki – choreograf, reżyser, performer, ur. w 1984 r. na Górnym Śląsku. Studiował reżyserię dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. Edukację ruchową rozpoczął w 2006 r. jako tancerz na wózku w Teatrze Tańca 'Kierunek’ w Bytomiu (udział w projektach m.in. G. Mason, V. Fox). Uczeń Iwony Olszowskiej. Rezydent w programie SOLO PROJEKT 2010 w Starym Browarze w Poznaniu – lecture performance Mt 9,7, w którym krytycznie podejmuje on temat miłosierdzia w kulturze polskiej wywołał żywą dyskusję w mediach (prezentowany podczas m.in. 20 TanzTage w Berlinie i Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu). Choreograf w spektaklach duetu Strzępka/Demirski –Tęczowa Trybuna 2012, musicalu Położnice Szpitala Św. Zofii, W imię Jakuba S. oraz Dwunastu gniewnych ludzi w reż. R. Rychcika. Reżyser projektów:W Przechlapanem z osobami o alternatywnej motoryce (Instytut Teatralny w Warszawie, 2012), kto podskoczy jest pedałem, hej (Festiwal POMADA3 w Warszawie, 2012) oraz kilku innych nie mniej ważnych dla rozwoju osobistego i doświadczenia.

Od trzech lat porusza się bez pomocy wózka dzięki opracowaniu autorskiej metody ruchu opartej o taniec współczesny i techniki świadomościowe. Obecnie przygotowuje projekt o wartości jednostki w mediatyzowanej demokracji Polski w Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu.

Udział w zajęciach, warsztatach i coachingach m.in.: Krystian Lupa, Krzysztof Globisz, Jan Peszek, Olga Szwajgier, Jan Fabre, Nigel Charnock, Keith Hennessy, Chris Harring, Ria Higler, Simone Aughterlony, Ray Chung.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close