Wersja do druku

Udostępnij

Już jutro o godz. 19.00 w CSW – Zamek Ujazdowski (Sala Laboratorium) kolejny marcowy spektakl w ramach Warszawskiej Sceny Tańca 2012. Przedstawienie Anny Piotrowskiej i mufmi teatr tańca miało premierę w 2010 roku i było prezentowane na „Polskiej Platformie Tańca 2010 w Poznaniu. W spektaklu bierze udział 10 tancerek, dzięki czemu Fall(ing) Ceil(ing) prezentuje oryginalną wizję społecznych relacji międzyludzkich.

Anna Piotrowska o spektaklu:

Realizacja pomysłu zaczęła się od pracy nad jakością ruchu. Ciągłe wyobrażenie spadającego sufitu towarzyszyło mi przez długi czas, tj. fizyczne odczucie zgniatającego ciało sufitu, a kiedy indziej – spadającego sufitu. Konsekwencją tej projekcji była destrukcja i niepokój, które ukształtowały atmosferę i specyficzną fizyczność. Surowość miesza się z niewinnością, choć brak tu naiwności. Młodość odkrywa okrutność i zabawę „nie-zabawy”. Szarość rysuje się w ruchu i charakterach. Nie ma tu konkretnej historii, chociaż każda postać z osobna ma własny stosunek do otaczającej ją rzeczywistości. Suma tych relacji określa atmosferę przedstawienia „Fall(ing) Ceil(ing)”.Bycie razem doprowadza do destrukcji jednostki i jej indywidualności. Każda z osobna zginie – razem muszą walczyć o przetrwanie.”

Wprowadzenie do spektaklu poprowadzi Julia Hoczyk.

koncept, choreografia i reżyseria – Anna Piotrowska

produkcja: Anna Piotrowska, eferte_Fundacja Rozwoju Tańca, Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa

kreacja i wykonanie: Mirela Baciak, Aleksandra Bożek- Muszyńska, Joanna Federowicz, Dominika Gryz, Julia Plawgo, Anna Regulska, Olga Szypulska, Anna Wesołek, Ilona Zamojska, Aleksandra Zdunek

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close