Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja POMPKA serdecznie zaprasza na warsztaty tańca butoh, które w dniach 26-29 stycznia 2013 poprowadzi Atsushi Takenouchi.


Informacje: Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich chętnych – zarówno aktorów, performerów czy tancerzy, jak i osób nie posiadających żadnego doświadczenia w pracy z ciałem. Będziemy szukać źródeł inspiracji w swoim wnętrzu i w otaczającym nas świecie. Każdy indywidualnie i w swoim tempie pracować będzie – pod okiem mistrza – nad relacjami ciało-umysł-duch, tak by móc tańczyć mikro- i makrokosmos.

Temat przewodni warsztatu:


ZERO

Zero jest pustką.

Zero jest punktem początku i końca.

Zero jest przejściem między czystością a nieczystością.

Zero jest punktem zwrotnym radości i smutku.

Zero jest tu i teraz – to brama czasu między przeszłością i teraźniejszością.

Można wyobrazić sobie punkt przejścia z naszego ruchu codziennego do ruchu butoh. Lub między ruchem klauna a ruchem butoh, lub energią nieba a ziemi, lub przesileniem letnim a zimowym…

Czym dla Ciebie jest Zero? Co jest punktem wyjścia i kiedy następuje zwrot?

Czym jest Zero dla Twojego tańca?

Będziemy szukać punktu zero w trakcie warsztatu.

Czas: 26-29 stycznia 2013 (sob-wt, 11.00 – 19.00)

Miejsce: Teatr Baza, ul. Podchorążych 39, Warszawa Mokotów; www.teatrbaza.pl


Rekrutacja: Aby zgłosić się na warsztaty, bardzo proszę o wysłanie zgłoszenia mailem (pełne imię, nazwisko, adres zamieszkania, wiek, nr. telefonu) wraz z potwierdzeniem dokonania wpłaty zaliczki w wysokości 100 złotych do 5 stycznia 2013. Osoby, które nie wpłacą zaliczki w powyższym terminie będą mogły wziąć udział w warsztatach pod warunkiem dostępności wolnych miejsc i dostarczenia potwierdzenia pełnej wpłaty do 20. stycznia 2013 r. Udział w warsztatach wyłącznie za okazaniem poświadczenia przelewu. W tytule przelewu proszę wpisać „darowizna” oraz swoje imię i nazwisko.

Organizator:

Anita Zdrojewska, Fundacja POMPKA

ul. Łowicka 56/4a

02-531 Warszawa

Nr. konta: 42 1440 1387 0000 0000 0940 3442

Kontakt

e-mail: publink@publink.com.pl; tel. 501175 595

Koszt warsztatu:

460,- zł.

Dodatkowo, w mailu prosimy o załączenie deklaracji ubezpieczeniowej

Oświadczam, że posiadam ubezpieczenie zdrowotne na czas uczestniczenia w warsztatach butoh 26-29.01.2013.

JINEN butoh, Atsushi Takenouchi:


Taniec to kult życia. Odkryłem to zbierając doświadczenia w podróży, którą nazwałem Jinen. Od tamtej pory nic się nie zmieniło i nigdy się nie zmieni. To znaczy, że powinienem tańczyć dla życia, dla tego momentu, dla tej chwili, która będzie trwać wiecznie. Moje ciało jest z ziemi. Życie dało mi słońce, księżyc, moi rodzice, przyjaciele i moja miłość. Zwrócę te dary – oddam je wszystkim tańcząc ciałem i duszą. Gdy patrzę bezinteresownie na maleńki kwiat, tańczę wypełniony radością życia, a moje ciało napełnia się wodą życia. Moje wewnętrzne nasiona pamięci zamieniają się w pąki.


Dźwięk wiatru to oddech ziemi. Dźwięk minerałów to mamroczące maszyny. Słyszymy głosy wszechświata poprzez eksplozję dźwięku i ciszy.


O tysiące dźwięków, zabierzcie nasze dusze daleko do nieznanego świata. W podróż przypominającą nam zapomniany taniec. O słońcu, o księżycu – wszędzie są młodzi ludzie śpiewający wieczną pieśń z każdego zakątka świata. Rozpocznijmy święto starożytności i współczesności na ziemi obejmującej relikty natury i cywilizacji.

***

Warsztatom towarzyszy pokaz spektaklu 100 kwiatów, 1000 kropli w dniu 31 stycznia 2013 (Teatr na Woli).

Atsushi Takenouchi dołączył do grupy „Hoppo-Butoh-ha“ na Hokkaido w 1980. Jego ostatnie wspólne przedstawienie z grupą – „Takazashiki”(1984) było opracowane przez twórcę butoh Tatsumi Hijikata. Atsushi rozpoczął swą własną drogę „Jinen Butoh“ w 1986; stworzył spektakle soloItteki,Ginkan łączące uniwersalny obraz natury, ziemi, czasów odległych i impresji chwili, spotkania z ludźmi i otoczeniem. Z projektem JINEN odbył w Japonii 3. letnią podróż wykonując w tym czasie 600 improwizacji (1996-1999). Wówczas też uczył się u Kazuo Ohno i Yoshito Ohno. Od 2002 przebywał głównie w Europie współpracując z tancerzami i aktorami z Francji, Polski, USA i innych krajów. Występował na festiwalu w Avignon, na Paris Butoh Festival i New York Butoh Festival, na których prezentował swe spektakle solo. W tym samym czasie pracował też w filmie. Ostatnia praca na Alasce i Hawajach „Wypełniony naturą” – film artystyczny o środowisku naturalnym – wkrótce będzie ukończona.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close