Wersja do druku

Udostępnij

Już dziś o godz. 19.00 w Warszawie (ul. Hoża 51, dawna fabryka serów SERWAR) odbędzie się spotkanie z Martą Fiedler, pierwszą solistką Polskiego Baletu Narodowego, poświęcone tematyce baletu klasycznego. Gest, ruch, taniec … Jak powstał balet i jakie są jego współczesne wariacje? Jaki jest język baletu, czym są: relevé, plié, croisé? Na spotkaniu oprócz języka artystycznego i formy poruszone zostanie także zagadnienie emocji w tańcu. ale także sferą emocjonalną. Jak przełożyć emocje na ruch? Czy w tańcu można ukryć komunikat? Wraz z Martą Fiedler omówione zostaną fragmenty słynnych spektakli, między innymi La Petit Mort według choreografii Jiřiego Kyliana, Pieśń o nocy Karola Szymanowskiego wg choreografii Jacek Przybyłowicza, czy Annę KareninęAlexeia Ratmanskmy’ego.

Spotkanie z Martą Fiedler to takżedoskonała okazja, by zadać wszystkie nurtujące dotychczas pytania: jak tańczy się w pointach? Jak wygląda edukacja tancerza? Co najbardziej inspiruje ich w tańcu? czy Czarny Łabędź z Natalie Portman pokazuje prawdziwe relacje panujące w zespole tancerzy?

Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Przystawka z kultury.


Przystawka z kulturyautorski projekt agencji Go Culture to pierwszy warszawski kulturalny klub kolacyjny. To retro rozrywka, w bardzo nowoczesnym wydaniu. Oferta adresowana dla pasjonatów kultury i kuchni. Klub zaprasza na spotkania z charyzmatycznymi gośćmi, gdzie głównym daniem jest kultura: od fotografii, poprzez film, operę, street art., design, literaturę, aż po balet. Przewodnikami spotkań klubu byli dotychczas: Kika Miller, Agnieszka Drotkiewicz, Tomasz Raczek, Łukasz Borowicz i Beata Konarska. Spotkania w ciekawym miejscu, degustacja wyrafinowanych przystawek nawiązujących do tematu, to propozycja dla wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze mają ochotę posmakować współczesnych wątków kultury i sztuki.

Go Culture. Komunikacja dla kultury

(22)224 28 48, (22) 449 10 20

www.goculture.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close