Wersja do druku

Udostępnij

W najbliższą sobotę, 15 lipca o godz.21.00 Fundacja „Strefa WolnoSłowa” zaprasza do Ogrodu Powszechnego (ul. Zamoyskiego 20) na drugą odsłonę z cyklu spotkań improwizowanych z udziałem tancerzy, aktorów, muzyków i artystów wizualnych, którego inicjatorami są tancerka i performerka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz warszawski poeta Grzegorz Ryczywolski.

Punktem wyjścia do performansu będą fragmenty debiutanckiej książki Zuzanny Bartoszek. Jej teksty stawiają w centrum to, co na ogół zepchnięte z pola widzenia: banalność, nudę, codzienność choroby, „niedzianie się”. Jest to poezja skupiona na redukcji i pilnowaniu własnych granic. Autorka broni się przed nadmiarem wydarzeń i znaczeń, starannie unika gier językowych, nie pozwala słowom, aby znaczyły więcej, niż ona sama zaplanowała.

 

Tytuł Niebieski dwór wskazuje na podstawowy temat tych wierszy, jakim jest relacja jednostki z otaczającym ją światem. Ten świat jest czasem obiektem (zazwyczaj wzrokowej) fascynacji, ale równie często autorka odnosi się do niego ze skrajną nieufnością, obarczoną przeczuciem, że kontakt z nim musi nieuchronnie prowadzić do konfliktu zagrażającego kruchej tożsamości jednostki.

 

WSTĘP WOLNY!

 

Performans: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Paweł Grala, Jakub Snochowski, Zofia Tomczyk

Muzyka: Michał Kasperek, Mikołaj Poncyljusz

Scenografia: Olga Borawska, Laura Grudniewska

Tekst i grafika: Zuzanna Bartoszek

Koncepcja: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Grzegorz Ryczywolski

 

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

 

***

Bardziej w poprzek to platforma spotkań dla artystów różnych dyscyplin: muzyków, poetów, artystów wizualnych, tancerzy i performerów. W poprzek podziałów gatunkowych, w poszukiwaniu wspólnego języka. Do każdej z odsłon projektu zapraszani są inni wykonawcy, za każdym razem przyglądamy się tekstom innego współczesnego autora/autorki. Rezultatem jest spektakl improwizowany. To, co się dzieje podczas wydarzenia, w decydującej mierze opiera się na intuicji improwizatorów – na tym, jak rozumieją oni tekst i jak oddziałują na siebie na scenie. W czerwcu odbyło się pierwsze spotkanie („Bardziej w poprzek vol. 1”/ Miami), wówczas inspiracją była twórczość Grzegorza Ryczywolskiego. Odsłona lipcowa jest drugim wydarzeniem iż cyklu i twórcy mają  nadzieję na kontynuację projektu w przyszłości.

 

Pomysłodawcy zapraszają aktorów, tancerzy, muzyków, artystów wizualnych, poetów, do udziału w kolejnych odsłonach projektu. Chcą  wymienić się inspiracjami i zastanowić nad potencjalnymi możliwościami kolaboracji.

 

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1602096513136906/

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close