Wersja do druku

Udostępnij

Już kolejny raz odbyły się w Warszawie eliminacje do budapesztańskiego konkursu Solo Duo Dance Festival. 25 i 26 listopada na scenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa zobaczyć można było 22 małe formy taneczne. Konkurs skierowany jest do młodych twórców, dopiero zaczynających swoją przygodę z tańcem, także tych z pogranicza ruchu amatorskiego. Finał odbędzie się w dniach 4-8 stycznia w Budapeszcie.

Do stolicy Węgier pojadą następujące duety: B. By The Way Eweliny Zielonki i Barbary Foeldesi; Do Michała Ratajskiego i Adriana Bartczaka; Time to Stop Marii Pawelec i Karoliny Jaremko. Wśród wyróżnionych spektakli solowych znalazły się: Inside Out Magdaleny Bartczak, Shun Dariusza Małojło oraz Just Gow choreografii Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i wykonaniu Aleksandry Holesz.

Specjalne wyróżnienie Fundacji Rozwoju Tańca Eferte otrzymała Julia Plawgo za solo Double.

W jury zasiadały: węgierska tancerka i choreografka Ildiko Mandy, dr Barbara Sier-Janik – przewodnicząca Sekcji Tańca i Baletu ZASP oraz Julia Hoczyk z Instytutu Muzyki i Tańca.

Warszawskie eliminacje do Solo Duo Dance Festival od lat organizuje Anna Piotrowska – choreografka, tancerka i pedagog związana z Klubem Dowództwa Garnizonu Warszawa, założycielka grupy Mufmi Teatr Tańca i Fundacji Rozwoju Tańca EFERTE. W tym roku współorganizatorami imprezy były także: Instytut Polski w Budapeszcie, Orkesztika Foundation,Związek Artystów Scen Polskich oraz Instytut Muzyki i Tańca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close