Wersja do druku

Udostępnij

W piątek i sobotę (27-28 czerwca) o godz. 20.00 organizatorzy X Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania zapraszają na Dużą Scenę Teatru Studio w Warszawie (pl. Defilad 1) na pokaz spektaklu If At All słynnego izraelskiego zespołu Kibbutz Contemporary Dance Company. Przedstawienie oparte jest na obrazach symbolicznych i abstrakcyjnych okręgów przeobrażających się z form zamkniętych w struktury otwarte. Obrazy sceniczne to kolejne odsłony wojny ludzko-ludzkiej. Struktura okręgu przełamuje się, rozpada na tańczone z wściekłą furią sola czy energetyczne duety, by znów zewrzeć się w archetypicznym obrazie wspólnoty. Tworzy przestrzeń  ruchu fizycznego, której istotą jest łańcuch różnorodnych zdarzeń oraz stale zmieniających się relacji międzyludzkich. Wyrazisty, niekiedy agresywny gest sceniczny wsparty zostały precyzyjnie wyreżyserowanym światłem i różnorodną muzyką.

 

Izraelski zespół ten sam spektakl pokaże również w poniedziałek 30 czerwca o godz. 19.30 w Bytomiu (Scena Bytomskiego Centrum Kultury, Pl. K. Stanek 1) w ramach prologu ROZBARK in MOTION.

 

Choreografia, scenografia i światła: Rami Be’er

Tancerze: Ranana Randy, Nir Even-Shoam, Danielle Ohn, Oz Mulay, Shani Cohen, Etai Peri, Korina Fraiman, Daniel Costa, Ben Bach, Eyal Dadon, David Ben Shimon, Dafna Ironi, Tamar Barlev, Martin Harriague, Almog Kidron, Anat Oz, Olga Stetsyuk

Muzyka: Volcano Choire, H. Gudnadottir, Nine Inch Nails, Massive Attack, Murcof, Olafur Arnalds, M. Richter, J. Johansson, L. Einaud, Ophir Leibovitch

Dźwięk: Elx Claude, Rami Be’er

Kostiumy: Maor Zabar, Rami Be’er

Czas trwania: 65 min

 

Kibbutz Contemporary Dance Company (KCDC) jest jednym z najważniejszych Teatrów Tańca w Izraelu. Swoją markę i rozpoznawalność zawdzięcza przede wszystkim Dyrektorowi Artystycznemu Ramiemu Be’er, którego unikalne, ekskluzywne choreografie stały się znakiem rozpoznawczym zespołu zarówno w Izraelu, jak i na świecie. Dzięki silnej technicznie i zróżnicowanej fizycznie obsadzie tancerzy oraz ich dynamicznej wrażliwości, KCDC przedstawia to, co w izraelskim tańcu najlepsze i regularnie występuje na najważniejszych scenach i festiwalach całego świata. KCDC zostało założone w 1973 roku przez nieżyjącego już Yehudita Amona, który stworzył podstawy dla funkcjonowania kwitnącej dzisiaj International Dance Village, która z czasem rozwinęła się i pod przewodnictwem Ramiego Be’er i zespołu KCDC zmieniła się w najwyższej klasy centrum tańca.

http://www.kcdc.co.il

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close