Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zaprasza na casting do nowego projektu Rafała Urbackiego zatytułowanego PIĘKNI. Poszukiwani są mężczyźni w różnym wieku do udziału w spektaklu tańca współczesnego. Zapraszamy osoby, których codzienna motoryka w życiu, na scenie lub podczas zawodów wsparta jest sprzętem ortopedycznym – tancerzy na wózkach, sportowców z niepełnosprawnością, paraolimpijczyków.

PIĘKNIRafała Urbackiego to pierwsza w Polsce realizacja profesjonalnej choreografii uwzględniająca indywidualne predyspozycje niepełnosprawnych fizycznie uczestników. Celem realizatorów jest stworzenie spektaklu poprzez połączenie tańca, muzyki i piękna ludzkiego ciała, niekoniecznie w jego „standardowym”, uznanym za dominującą normę wydaniu. Zgłoszenia wraz ze zdjęciem na adres:piekni@instytut-teatralny.pldo5 grudnia 2012.

…………………………………….
Rafał Urbacki – ur. w 1984 r. choreograf, reżyser, performer.Studiował reżyserię dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim i wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją edukację artystyczną rozpoczął w 2005 r. – jako tancerz z niepełnosprawnością poruszający się na wózku – w bytomskim Teatrze Tańca „Kierunek” (projekty m.in. Gessel Mason, Victoria Fox). Uczeń Iwony Olszowskiej, pierwszej w Polsce pedagożki technik contact-improvisation i Body Mind Centering.Rezydent w programie poznańskiego Starego Browaru: SOLO PROJEKT 2010, w ramach którego zrealizował lecture performance pt. Mt 9,7, krytycznie podejmujący temat miłosierdzia w kulturze polskiej (Mt 9,7 prezentowany był m.in. na 20. TanzTage w Berlinie i Europejskim Kongresie Kultury we Wrocławiu). Reżyser projektów: Zrównywanie o przestrzeni życiowej mieszkańców Śląska (Bytom, 2009), Mover. Projekt społeczny o tancerzach w Polsce (Śląski Teatr Tańca w Bytomiu, 2010), Rewind o dorastaniu w latach 90 (projekt niezależny, Warszawa-Kraków, 2011), kto podskoczy jest pedałem, hej o nowych propozycjach dla polskiego ruchu LGBT (Festiwal POMADA3, 2012) oraz W Przechlapanem z udziałem osób niepelnosprawnych (Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, 2012). Choreograf spektaklu Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego: Tęczowa Trybuna 2012 (Teatr Polski we Wrocławiu 2012), musicalu Położnice Szpitala Św. Zofii (Teatr Rozrywki w Chorzowie, 2011), „W imię Jakuba S.”(Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy, 2011) oraz Dwunastu gniewnych ludzi w reż. Radosława Rychcika (Teatr Nowy, im. Tadeusza Łomnickiego Poznań, 2012). Jako performer przygotował kilka projektów solowych i video-dance (m. in: The Lift 2009, The Adventures of Giraffe & Charming Sealy 2010).Od trzech lat porusza się bez pomocy wózka dzięki opracowaniu autorskiej metody ruchu opartej na tańcu współczesnym i technikach świadomościowych

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close