Wersja do druku

Udostępnij

Jaka jest relacja między ciałem a architekturą? Jak ruch wpisuje się w tkankę urbanistyczną Warszawy?

Kuratorzy „Learning from Warsaw” zaprosili choreografów związanych z Centrum w Ruchu do stworzenia serii eksperymentalnych improwizacji tanecznych odnoszących się do tytułu projektu oraz architektury Warszawy, które powstaną w ramach trzydniowych warsztatów z architektami z grupy projektowej CENTRALA – Małgorzatą Kuciewicz oraz Simone de Iacobis. Otwarte prezentacje odbywać się będą w dniach 30 września – 2 października o godz. 19.00 (dawny Porthos, ul. Marszałkowska 9/15).

Każdy dzień warsztatów oraz prezentacja będą poświęcone innemu zagadnieniu:

30 września – Fenomenologia architektury

Ogląd i opis danego miejsca i zjawisk, mapowanie przestrzeni pomiędzy ścianami poprzez ciało, różne skale, układy, punkty odniesienia.

1 października – Warstwy przestrzeni

Definiowanie kontekstu miejsca poprzez ruch, opowiadania na temat historii otaczającej nas struktury miasta, czerpanie inspiracji.

2 października – Projektowanie

Realizowanie idei w przestrzeni, sprzężenie zwrotne,zawłaszczenie,wykreślenie projektu.

Uczestnicy: Aleksandra Borys, Simone De Iacobis, Małgorzata Kuciewicz, Weronika Pelczyńska, Marysia Stokłosa, Izabela Szostak, Karol Tymiński

P

Grupa projektowa CENTRALA to platforma wspólnych poszukiwań architektów, designerów i artystów min. Krzysztofa Banaszewskiego, Małgorzaty Kuciewicz, Jakuba Szczęsnego oraz Simone De Iacobis. Projektowanie to dla nich proces twórczy, który nie może odbywać się w oderwaniu od współczesnej myśli filozoficznej oraz innych dziedzin sztuki. Obok projektów ściśle architektonicznych i urbanistycznych CENTRALA tworzy projekty artystyczne służące krytycznej wypowiedzi na temat polskiej przestrzeni. (http://centrala.net.pl)

CENTRUM W RUCHU jest zrzeszeniem choreografów, którzy pomimo różnych zainteresowań i języków artystycznych zdecydowali się wspólnie stworzyć miejsce dla sztuk performatywnych, w którym mogą rozwijać swoją pracę – tworzyć spektakle, prowadzić warsztaty. (/www.centrumwruchu.pl)

—–

LEARNING FROM WARSAWwww.learningfromwarsaw.com

Zainspirowani słynną książką o architekturze „Learning from Las Vegas“ chcemy uczyć się od tego dynamicznie rozwijającego się europejskiego miasta. Jesteśmy wspólnym przedsięwzięciem polskich i szwajcarskich kuratorów oraz artystów. Przez dwa miesiące będziemy prezentować nieoczywisty research z ulic i miejskich fasad. Będziemy mieścić się w samym sercu miasta, włączając się w kulturalne życie Warszawy poprzez wystawy, koncerty, wykłady oraz dyskusje.

Projekt realizowany przez Artists-In-Residence Laboratory Centrum Sztuki Współczesnej oraz Kunstverein Zurich. We współpracy ze Szwajcarską Fundacją dla Kultury Pro Helvetia oraz dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawa oraz Stadt Zürich.

www.learningfromwarsaw.com/ www.csw.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close