Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na laboratoria ruchowe w marcu. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, bez względu doświadczenie czy sprawność ruchową.

Wersja do druku

Udostępnij

Przedwiosenne laboratorium ruchowe poprowadzi Maja Miśta ─ tancerka improwizacji kontaktowej, przez wiele lat związana z warszawskim środowiskiem, choć od kilku lat działająca artystycznie też na Dolnym Śląsku. Muzycznie towarzyszyć jej będzie Kasia Tekielska swoim głosem i grą na skrzypcach.

Warsztaty i dżem odbędą się 10 i 24 marca 2024 (niedziele), w godz. 18.00 – 21.30

Program spotkania:

18.00-19.30 – warsztaty Improwizacji Kontaktowej

19.40-21.30 – dżem z muzyką na żywo

Wstęp na zajęcia i dżem jest bezpłatny, obowiązują zapisy poprzez formularze:

10 Marca: https://forms.gle/Ky4FP6RWMazAXX6H6 (formularz otwarty od 4 marca)

24 Marca: https://forms.gle/2Z3tp4ZNLFwJHQkd6 (formularz otwarty od 18 marca )

Organizatorzy proszą o punktualność.


Maja Miśta ─ tancerka Improwizacji Kontaktowej, performerka, edukatorka somatyczna i projektantka cyfrowa. Ukończyła kognitywistykę na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizując się w obszarze iluzji percepcji ciała, a także sztuki sceniczne ze specjalnością somatyka w tańcu i w terapii na Akademii Muzycznej w Łodzi. Obecnie studiuje choreografię w Centrum w Ruchu w Warszawie. Od kilku lat praktykuje także masaż tajski zgodnie z tradycją szkoły Sunshine Network. Była członkinią grupy ODDAJ CIĘŻAR Karoliny Kroczak, współtworzyła cykl wydarzeń Powitańce w Stole Powszechnym we współpracy ze Strefą WolnoSłową. Wspierała działania warszawskiej społeczności Improwizacji Kontaktowej, organizując i facylitując dżemy w stolicy. Obecnie prowadzi zajęcia i realizuje projekty artystyczne na Dolnym Śląsku. W swojej praktyce korzysta z narzędzi somatycznych, techniki partnerowań i z bodyworku. Interesuje ją choreografia improwizacji oraz eksploracja różnych kanałów komunikacji w ruchu solo i w kontakcie.

Kasia Tekielska – absolwentka klasy altówki Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku oraz Koninklijk Vlaams Conservatorium w Antwerpii. Gra również na skrzypcach, śpiewa i komponuje własną muzykę. Brała udział zarówno w koncertach muzyki klasycznej, jak i tych związanych z innymi gatunkami muzycznymi. Współpracowała z zespołami, takimi jak: The Frozen North (post rock), Ba Bu (autorskie aranżacje coverów na trzy głosy i looper) oraz z Emmą Bonnici (folk, pieśni tradycyjne). Na swojej ścieżce spotyka się też z artystami z innych dziedzin sztuki – tworzy muzykę do spektakli tańca (cykl performansów 'Połączeni’ / Fundacja Sztuka Ciała), inspirowaną malarstwem, rzeźbą. Regularnie współpracuje z tancerzami, tworząc muzykę na żywo pod improwizacje.

projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja V

kuratorki: Klara Łucznik i Zuzanna Bukowski

organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM

współfinansowanie: miasto st. Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close