Spektakl Lekker opowiada o traumie dorastania i trudnych relacjach rodzinnych. Powstał w ramach przedmiotu Laboratorium Innowacji Twórczej na Wydziale Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Bytomiu. Punktem wyjścia dla sytuacji scenicznej były zdjęcia ze ślubu dziadków reżyserki i choreografki Mariki Kornackiej oraz książka Bezmatek Miry Marcinów.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

„Panie świata! Jako, że Twoją świętą wolą było wysłuchać moich błagań i pozwolić mi wyjść na świat, zatem proszę Cię, drogi Boże, Nie pozwól mi krzywdzić więcej mojej mamy, ukochany Boże! Wszechmocny mój obrońco, człowieka chronisz przed wszelkim złem. Chroń także mnie, umiłowany Boże, abym przedwcześnie jej nie straciła. Dodaj siły i mocy wszystkim mym członkom, bym była zdrowa, a od mojej matki oddal wszystkie złe czyny przeze mnie spowodowane, które skazują ją na płacz. Boże mój! Panie mój! Mój ojciec to gnój, ty nigdy przy nim nie stój! Ale wybacz mu, kiedy będzie w niebie u Ciebie. A memu ciału daj czas na odzyskanie sił, jako że dzieciństwo było dla mnie czymś złym. Nie pozwól mi postradać zmysłów i wysłuchaj wszystkiego, o co proszę. Miej baczenie nade mną, nad moją matką i też moim ojcem, który nigdy nie był ojcem, daj mu siły ku pomocy! Drogi Boże! Raz jeszcze Cię proszę, nie opuszczaj mnie za me czyny złe. Pozwól mi rozwijać się. Wspieraj me siły i zdrowie. Amen.” – z opisu spektaklu

reżyseria, koncepcja, choreografia – Marika Kornacka

twórcy i twórczynie – Andżelika Fafanów, Michał Konopka, Adrianna Helena Mrowiec, Artur Gołuch, Joanna Dłużniewska, Patryk Sojka, Zofia Żwirblińska, Fryderyk Lutyński

światło ­– Michał Wawrzyniak

Prezentacja spektaklu odbędzie się 4 kwietnia (czwartek) o godz. 19.00

Bilety: dostępne online www.mik.waw.pl/repertuar lub w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Scena Otwarta dla Młodych

Blok programowy CST: Scena Otwarta dla Młodych jest odpowiedzią na potrzeby młodych twórców i twórczyń dopiero wchodzących w środowisko sztuki tańca. Projekt pozwala na prezentację autorskich spektakli tańca współczesnego na uznanych scenach, poza murami uczelni i domów kultury, dzięki temu daje szanse na zdobywanie zawodowych doświadczeń i profesjonalizację grup nieformalnych i niezależnych.

projekt – Centralna Scena Tańca w Warszawie

edycja V, kuratorka– Katarzyna Stefanowicz

organizatorzy – Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM

współfinansowanie – miasto st. Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close