Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie zaprasza na pierwszy w 2023 roku wieczór tańca w ramach Centralnej Sceny Tańca – Sceny Otwartej dla Młodych. 9 marca o godz. 19.00 na scenie tej instytucji odbędzie się spektakl To Ty, za którego reżyserię i choreografię odpowiada Sebastian Flegiel.

Wersja do druku

Udostępnij

Blok programowy Scena otwarta dla młodych jest odpowiedzią na potrzeby środowiska, umożliwia prezentacje prac młodych twórców i twórczyń oraz młodych tancerzy i tancerek w profesjonalnych warunkach scenicznych. Umożliwia wyjście nowych spektakli tańca i dziedzin pokrewnych poza mury uczelni, sale prób, domy kultury i pokazanie ich szerokiej publiczności. Daje szansę na zdobywanie nowych zawodowych doświadczeń i profesjonalizację grup nieformalnych oraz młodych twórców niezależnych.

9 marca 2023 roku Mazowiecki Instytut Kultury oddaje swoją scenę młodym artystom i artystkom, którzy zaprezentują spektakl dyplomowy zrealizowany w 2022 roku w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Publiczność zobaczy liczny zespół, złożony z 11 tancerek i tancerzy.

O spektaklu To Ty:

Opowieść o poszukiwaniu siebie wśród swoich obliczy, szukaniu własnego głosu w kakofonii wewnętrznych głosów i odnajdywaniu osobistej wolności, która zamiast odrzucać uczy kochać.

Spektakl powstał w 2022 roku jako projekt dyplomowy na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Jest to metafora rozpoznania, zmagania się oraz integracji procesów wewnętrznych zachodzących w trakcie rozwoju osobowości. Spektakl zawiera fragment choreografii Medhiego Walerskiego w reżyserii autora spektaklu.

Realizatorzy:

Reżyseria i choreografia: Sebastian Flegiel
Dramaturgia: Sebastian Flegiel, Agata Sztarbała
Tekst: Sebastian Flegiel
Muzyka: Oryginalna kompozycja – Tomasz Wyrwa, Pearl Jam – Do the Evolution, Benjamin Clementine – Adios, Bernardo Bastos – Espiritu de Arbol

Tancerze: Paweł Jacak, Malwina Świstoń, Karolina Łykowska, Aleksandra Łuczak, Aleksandra Kępińska, Daria Resztak, Oliwia Obrębska, Oliwia Ołdziejewska, Marcelina Kostecka, Mariola Dubiel, Natalia Feret

Projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie edycja IV
Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
Współfinansowanie: Miasto st. Warszawa
Dostępność: pętla indukcyjna

Więcej informacji: link

***

Natomiast 12 i 26 marca 2023 roku w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie odbędą się Laboratoria ruchowe z udziałem takich artystów jak Sebastian Flegiel i Olga Skrzypek.

Więcej informacji: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close