Mazowiecki Instytut Kultury i Fundacja Artystyczna PERFORM zapraszają na pierwszy w tym sezonie spektakl taneczny w ramach Centralnej Sceny Tanecznej. 28 września o godz. 19.00 na scenie MIK wystąpi pochodzący ze słonecznej Sycylii choreograf oraz tancerz Stefano Silvino, który zaprezentuje przedstawienie Stefania.

Wersja do druku

Udostępnij

Stefano Silvino o spektaklu:

Stefania to myśl-objaw mojego nieskończonego wysiłku emocjonalnego, z którym mierzę się w życiu codziennym. To uczucie, gdy jestem odległy od swoich emocji lub może nie przeżywam ich wcale. Czy coś sprawia mi ból czy radość? Czy to obojętność? Trwam wciąż w trudzie, którego doświadczyć nie umiem. Stefania – nadzieja, która zrodziła się we mnie, bym mógł spojrzeć na moją drogę i ją zrozumieć. Pełna życia i emocji, których tak pragnę doświadczyć.

Taniec, dialog, człowiek, kultura

Blok programowy Taniec, dialog, człowiek, kultura definiuje taniec jako narzędzie komunikacji przekazujące treści i idee docierające do różnych poziomów wrażliwości widza. W ramach tego bloku pokażemy spektakle twórców młodego i starszego pokolenia, zespoły oraz duety, przedstawienia wykorzystujące różnorodne techniki ruchu: taniec współczesny, teatr fizyczny oraz sztuki pokrewne. Mamy nadzieję, że ta różnorodność pozwoli publiczności budować i wzbogacać własny alfabet sztuki tańca.

Stefano Silvino – zwycięzca 9. edycji You Can Dance – Po prostu tańcz! Tancerz, nauczyciel, choreograf. Stefano pochodzi ze słonecznej Sycylii we Włoszech. W wieku 19 lat przeprowadził się do Rzymu, gdzie szkolił się u wielu instruktorów m.in. u Eriki Silgoner – doświadczenie to było dla niego ogromną inspiracją i motywacją do dalszego rozwoju kariery tanecznej. Po kilku latach intensywnego treningu oraz pracy przy wielu produkcjach we Włoszech Stefano dostał angaż w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK i przeprowadził się do Polski. Rok później przeniósł się do Warszawy i zgłosił się do programu You Can Dance – Po prostu tańcz! Ten moment był przełomowy w jego karierze – Stefano wygrał 9. edycję i dzięki wygranej miał szansę odbyć warsztaty w prestiżowej szkole Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Stefano nieustannie rozwija się tanecznie i spełnia jako tancerz, nauczyciel i choreograf.

Centralna Scena Tańca to cykl regularnych wydarzeń artystycznych związanych z tańcem organizowanych przez Fundację Artystyczną PERFORM i Mazowiecki Instytut Kultury.
Zadaniem czwartkowych wieczorów poświęconych teatrowi ruchu i teatrowi tańca w Mazowieckim Instytucie Kultury jest stworzenie możliwości regularnej prezentacji tej dziedziny. Formy ogólnie pojętego teatru ruchu są jednymi z bardziej elitarnych i nowatorskich form sztuki.

projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja IV
organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
dział: CST Scena
kuratorka: Katarzyna Stefanowicz
koordynatorka: Katarzyna Stefanowicz
współfinansowanie: m.st. Warszawa

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close