Wersja do druku

Udostępnij

W ramach projektu Centrum w Procesie Centrum w Ruchu (Wawerskie Centrum Kultury, ul. Żegańska 1) zaprasza w czwartek 30 listopada 2017 o godz. 19.00 na pokaz pracy Karola Tymińskiego Vibrant (No)Reality. Będzie to piąty, ostatni pokaz work in progress w ramach tegorocznej odsłony projektu.

 

Bazą dla choreograficznych poszukiwań Karola Tymińskiego jest proces odpodmiotowienia ciała ludzkiego. Tymiński skupia się na jego materialnej stronie, czyniąc z niego obiekt i porzucając jego pojmowanie jako w pełni ukształtowanej jednostki ludzkiej. Zabieg ten służy konstrukcji ruchu, który poddaje anatomicznym testom fizyczność performera. W rezultacie działania te są procesem „zapominania” motoryki przypisanej człowiekowi, ujawniającej się w wyuczonych technikach tańca oraz codziennych czynnościach. Performer przełamuje schematy poruszania się i odbywa podróż przez nieznane aspekty swojego ciała. Proces ten prowadzi do skrajnych stanów, umożliwiających rozwibrowanie kulturowo ukształtowanego obrazu człowieka i narodzin nieznanego potencjału. 

 

Obecnie Tymiński kontynuuje eksplorację materialnego aspektu ciała ludzkiego. W jego działaniach przestaje ono być jedynie narzędziem umożliwiającym dogłębne przyglądanie się konstruktowi, jakim jest człowiek. Tymiński bada relację ciała z materialnym światem, którego jest nieodłączną częścią. Sięgając po nowy materializm, japońską erotykę oraz zgłębiając orientację objectum sexuals tworzy fantazyjną relację pomiędzy człowiekiem a oceanem. Jako twórca twórca i opiekun oceanicznych ogrodów performer przekracza normatywne pojmowanie seksualności – nie tylko międzyludzkiej i międzygatunkowej, ale także międzymaterialnej.

 

Koncept i wykonanie: Karol Tymiński

Dojazd:
Stacja kolejki S1 i autobusu 521, PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

Wstęp wolny.

 

Partnerzy:
Wawerskie Centrum Kultury

 

Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Patronat medialny:
Zwykłe Życie, magazyn SZUM, portal taniecPOLSKA.pl, Teatr Dla Was, e-teatr.pl, RDC Radio dla Ciebie

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close