Wersja do druku

Udostępnij

 W czwartek 4 grudnia 2014 o godz. 19.00 Centrum w Ruchu (Wawerska Centrum Kultury, ul. Żegańska 1A) zaprasza na pokaz work in progress You have your voice  nowego spektaklu Izabeli Chlewińskiej w ramach Centrum w Procesie — cyklu siedmiu przedpremierowych prezentacji prac będących jeszcze w czasie realizacji. Po pokazie odbędzie się rozmowa choreografki z widzami i dwóch ekspertów, którzy wspomogą dyskusję. WSTĘP WOLNY.

 

 

You have your voice bazuje na nowym tańcu i choreografii, alternatywnym wydobywaniu dźwięku oraz niebanalnym użyciu nowoczesnej technologii. To spektakl na ciało, głos i technologię – laboratorium przetworzenia, zwielokrotnienia i komputerowej obróbki jakości tego, co widzimy i słyszymy. Wyobraźmy sobie, że w samym centrum elektronicznych i akustycznych odbiorników, kamer pogłosowych, mikrofonów i samplerów toczy się wypowiedź potencjalnego obywatela, który zabiera głos w ważnej dla siebie sprawie. W celu wydobycia z siebie głosu przybiera on właściwe pozycje ciała, nadając mu odpowiednią do dźwięku formę. Z czasem zaczyna używać nie tylko ciała, ale i otaczającej go technologii, osiągając coraz śmielsze efekty swoich poszukiwań. W końcu ulega irytującym powtórzeniom, zaczyna mówić o rzeczach, o których nie ma pojęcia, tworzy kolejne kopie samego siebie, staje się maniakalnym mitomanem, aby na końcu dołączyć do kakofonicznego chóru zbiorowości, zapominając, co w ogóle chciał na początku powiedzieć. Zaczyna więc jeszcze raz i jeszcze raz, konsekwentnie konstruując nową myśl – wpisany w samo centrum nowoczesnej technologii.

 

Koncepcja, choreografia i wykonanie: Izabela Chlewińska
reżyseria dźwięku : Jacek Grudzień
technologia : Tomek Bergmann

 

ORGANIZACJA: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu
Produkcja: Dominik Skrzypkowski
Partner medialny: taniecPOLSKA.pl

 

Projekt dofinansowany ze środków m.st. Warszawy

 

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)  Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)

 

 

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)   Logo Burdąg z pełną nazwą (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close