Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 24 października września o godz.19.00 Centrum w Ruchu w Warszawie (Wawerska Strefa Kultury, ul. Żegańska 1A) zaprasza na szóste spotkanie w ramach projektu Centrum w procesie.  Podczas wieczoru odbędzie się pokaz work in progress eksperymentalnej choreografii Karola Tymińskiego.  Celem projektu This is a musical jest stworzenie jednoosobowego spektaklu musicalowego.

Ciało performera eksplorowane jako medium służące przekazywaniu idei bądź emocji na poziomie czysto fizycznym, w spektaklu staje się jedynym źródłem dźwięku, który służy jako warstwa muzyczna dla musicalu. Praca nad dźwiękiem skupia się w głównej mierze nie wokół tradycyjnych sposobów jego pozyskiwania, jak np. klaskanie czy tupanie, lecz tworzenie dźwięków, które umożliwiają obserwację fizycznych cech performera.

 

Przykładem tego typu eksploracji może być zmiana jakości wydawanego dźwięku przy przybieraniu niekomfortowych, wycieńczających póz lub chociażby pocieranie różnych części ciała. Ważnym elementem pracy nad This is a musical jest praca choreograficzna, w której istotą jest tworzenie ruchu poprzez poszukiwanie różnorodnych dźwięków. W przypadku This is a musical celem jest wykreowanie dźwięku i to on dyktuje ruch, taniec performera.

 

Wstęp wolny. Spektakl dla widzów dorosłych.

 

koncepcja, choreografia i wykonanie: Karol Tymiński

koprodukcja:  Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Open Latitudes (Latitudes Contemporaines- Lille, Les Halles – Bruxelles, L’Arsenic – Lausanne, Le Manège-Mons/Maison Folie, Festiwal Ciało/Umysł), supported by EU Culture Programme 

produkcja wydarzenia: Dominik Skrzypkowski
organizacja: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu

 

Dojazd kolejką S1 z centrum Warszawy do stacji Międzylesie.

 

***

Centrum w Procesie to cykl pokazów work in progress i rozmów o tańcu w Centrum w Ruchu: roczny program spotkań z publicznością i zaproszonymi ekspertami wokół eksperymentalnego tańca współczesnego.

 

Partnerzy: Centrum w Ruchu, Centrum Sztuki Współczesnej – Sala Laboratorium, Narodowe Centrum Tańca w Paryżu, La Briqueterie – CDC du Val-de-Marne  
Centrum w Procesie 

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Projekt dofinansowany ze środków Biura Kultury Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Partnerzy w programie rezydencyjnym. Dwutygodnik.com, taniecPOLSKA.pl Partner medialny: taniecPOLSKA.pl

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close