Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Centrum w Procesie Centrum w Ruchu w Warszawie (Żegańska 1a) zapraszają w czwartek 12 lipca o godz. 18.00 na spektakl Karoliny Kraczkowskiej I sneak into my subliminal space. Będzie pierwsza prezentacja work-in-progress w ramach tegorocznej odsłony projektu.

 

O spektaklu: 

Łowca Androidów to dystopijna wizja przyszłości, podszyta filozoficznymi zagadnieniami na temat rzeczywistości i zależności. W świecie zaawansowanej technologii kto i co może być uznane za istotę ludzką? Replikanci stają się dla ludzi punktem odniesienia. W jaki sposób człowiek konstruuje poczucie tożsamości? Czy może on polegać na percepcji? Skąd może mieć pewność, kim naprawdę jest? Co jeśli to on okaże się największym złudzeniem? Spektakl bada zależność pomiędzy tym co organiczne i nieorganiczne, umysłem i ciałem, początkiem, trwaniem, wygaśnięciem, wyborem – efektem głębokiego i autentycznego pragnienia a wyuczonym, zaprogramowanym schematem. Czy istnieje jedna koncepcja ludzkości czy bycie istotą ludzką to ciągła praca w procesie? 

 

Choreografia i wykonanie: Karolina Kraczkowska  
Opracowanie muzyczne: Sasha Zakrevska (Polychain) na podstawie oryginalnej ścieżki dźwiękowej Blade Runner Vangelisa
Muzyka: Vangelis, Blade Runner: End Titles, Isidore, Solaris, Rising
Opieka artystyczna: Peter Pleyer

 

Po pokazie odbędzie się rozmowa z ekspertką dr Sandrą Frydrysiak.

 
Materiał powstał także podczas pracy nad pokazem w ramach „SOLO PROJEKT PLUS 2018” – programu rezydencyjnego Art Stations Foundation.

 

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close