Wersja do druku

Udostępnij

Centrum w Ruchu zaprasza na drugi tegoroczny pokaz w ramach cyklu Centrum w Procesie – work in progress w Centrum w Ruchu. Prezentacja odbędzie się 29 lipca o godz. 19.00 (Wawerskie Centrum Kultury,, ul. Żegańska 1A, sala 118, II piętro). Tym razem będzie to pokaz w procesie spektaklu Marii Stokłosy Złote demony. Wystąpią: Maria Stokłosa, Magdalena Ptasznik, Marta Ziółek.

 

O spektaklu:

 

Gdzie są teraźniejsze demony?

Czy wierzysz w byty nadprzyrodzone?

Dlaczego demon to dzikie zwierzę?

Po jakiemu / jak mówi / demon którego spotkałaś?

Czy jesteśmy własnymi demonami?

Kiedy ludzie chcieli nawiązać kontakt z demonem? Kiedy chcę nawiązać kontakt z demonem?

Czy wilkołak jest demonem?

Jaka byłaby modlitwa do demona?

Czy moim demonem są moje lęki czy pragnienia?

Kiedy i jakiego demona spotkałaś?

Jak możemy wyzwolić demony?

Za co mogą się gniewać zmarli przodkowie?

 

Projekt skupiony wokół koncepcji sztuki jako przestrzeni uzdrawiania i tworzenia równowagi wobec naszych lęków i niezrealizowanych pragnień.

 

Artystki będą poszukiwać fizycznej praktyki, która umożliwi kontakt z ukrytymi sferami  osobowości. Założeniem procesu będzie obserwacja i ucieleśnianie emocji związanych z lękiem i pragnieniami. Artystki uzupełniając się, będą stawać się dla siebie nawzajem lustrem oraz brakującymi elementami osobowości. Zbadają swoją relację z seksualnością, ciałem, wizerunkiem, tańcem czy ambicją artystyczną. Inspiracją do pracy będzie także uzdrawiająca praca z ciałem kultowej amerykańskiej choreografki Anny Halprin.

 

Ważnym pytaniem dla tego projektu będzie także forma spotkania z widzem. Będzie ona wielokrotnie zmieniana i weryfikowana. Nie powstanie jeden model prezentacji, ale będzie on każdorazowo projketowany specjalnie dla danego wydarzenia.

 

Spektakle odbywać się będą w bardzo różnych skalach – od przestrzeni teatralnych, pokazów plenerowych aż po prywatną przestrzeń mieszkań.

 

koncepcja: Maria Stokłosa

choreografia i wykonanie: Maria Stokłosa, Magdalena Ptasznik, Marta Ziółek

 

Praca nad projektem:

23 marca – 4 kwietnia 2015 Szene Salzburg (http://szene-salzburg.net)

20-19 lipca 2015  Centrum w Ruchu

29 lipca 2015 – pokaz pracy w procesie w Centrum w Ruchu

 

WSTĘP WOLNY.

 

 Centrum w Procesie: W ramach cyklu publiczność zostaje zaproszona publiczność do udziału w powstawaniu przedstawień. Podczas spotkań prezentowane są fragmenty spektakli, nad którymi aktualnie pracują artyści związani z CwR. Organizatorzy zapraszają też do rozmowy: w ten sposób poszerzane jest grono osób zaangażowanych w spektakl, sprawdzane jest to, jak  przedstawienie działa w obecności widzów, widzowie przyglądają się dotychczasowym efektom pracy, stawiając nowe pytania i szukając na nie odpowiedzi.  CwR oferuje możliwość udziału i zajrzenia do wnętrza procesu tworzenia.

 

Jak dojechać: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

 

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawa

 

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)   Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)  Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close