W czwartek 2 grudnia o godz. 19.30  B’cause Dance Company zaprasza na premierę spektaklu Cicho, ciszej, zgiełk w Teatrze Syrena w Warszawie. Artyści tańcem przedstawią jeden z trudniejszych etapów życia człowieka – żałobę.

Wersja do druku

Udostępnij

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu – pamiętaj, jaki pokój może być w ciszy.

Desiderata

Spektakl Cicho, ciszej, zgiełk ukazuje pięć etapów żałoby, w których tancerze personifikują emocje, kłębiące się w ludziach podczas stanu wielkiego szoku, nagłej lub powolnej utraty czegoś lub kogoś, podczas traumy. Przedstawia jedną z możliwych dróg radzenia sobie ze stanem głębokiego szoku eksponując ambiwalentne emocje jakie targają wtedy ludźmi.

By zaakceptować, musimy zauważyć. By zauważyć, musimy poczuć. By poczuć, musimy przeżyć. A czy istnieje bardziej szczery, bardziej empatyczny i bardziej uniwersalny język niż język tańca?

Choreografia: Bartek Woszczyński
Tancerze: Dorota Koprowska, Jakub Piotrowicz, Mateusz Sobczak, Zuzanna Strugacz, Dominika Stróżewska
Muzyka: Atmo Music Productions
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Projekt kostiumów: Dorota Koprowska
Szata graficzna: Renata Orzeszek | Bez Szablonu
Koordynacja: Urszula Woszczyńska
Organizator: Fundacja B’cause i B’cause Dance Company
Partnerzy: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Teatr Syrena, Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach
Patronat medialny: Dziennik Teatralny, Kwartalnik Taniec, Teatr dla Wszystkich

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Taniec, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej informacji na: www.bcausedancecompany.com oraz www.facebook.com/bcausedancecompany

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close