Wersja do druku

Udostępnij

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki i Instytut Muzyki i Tańca zapraszają na półroczny cykl warsztatów tanecznych dla seniorów. Warsztaty ruszają w czwartek 12 stycznia 2012 i potrwają do końca czerwca. Spotkania odbywać się będą co tydzień, w każdy czwartek w godzinach 10–12.30 w sali multimedialnej Zachęty. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Od uczestników nie jest wymagane przygotowanie taneczne. Pożądany jest natomiast regularny udział w zajęciach.

Każde spotkanie składać się będzie z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.


Część teoretyczna ma na celu przybliżenie uczestnikom historii tańca (w tym historii tańca współczesnego), a także języka teatru tańca i różnych form tańca współczesnego. Podczas każdych zajęć prezentowane będą materiały dodatkowe, takie jak fragmenty nagrań spektakli, fotografie, fragmenty filmów.

W ramach cyklu warsztatów przewidziane jest również wspólne oglądanie spektakli tanecznych, pokazywanych na scenach warszawskich.


Część praktyczna polegać będzie na wspólnym wykonywaniu prostych ćwiczeń fizycznych oraz elementów tańca współczesnego, jogi, a także treningu relaksacyjnego oraz swobodnego tańca. Wszystkie elementy zajęć będą dopasowane do zakresu umiejętności i możliwości biorących udział w kurskie osób. Zajęcia zostaną również dostosowane do specyfiki oraz upodobań uczestników.

Informacje organizacyjne: prosimy o zabranie ze sobą wygodnego stroju, który nie będzie krępował ruchów. Na miejscu będą państwo mogli skorzystać z szatni i w niej przebrać się w odpowiedni strój. Polecamy ćwiczenie w skarpetkach lub boso, ewentualnie w obuwiu z cienką podeszwą.

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Zdunek wraz z zaproszonymi gośćmi.

Aleksandra Zdunek: tancerka związana obecnie z warszawską grupą Mufmi Teatr Tańca, choreograf, realizuje z powodzeniem autorskie programy zajęć taneczno-ruchowych.

Miejsce:

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

Pl. Małachowskiego 3 Warszawa

Sala Multimedialna

Wejście od ulicy Burschego, schodkami w dół

Zajęcia bezpłatne, obowiązują zapisy


Organizatorzy: Instytut Muzyki i Tańca oraz Zachęta Narodowa Galeria Sztuki

Kontakt:


Marta Michalak marta.michalak@imit.org.pl 22/ 692 09 69

Joanna Kinowska j.kinowska@zacheta.art.pl 22/ 556 96 96

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close