Galeria Kuratorium w Warszawie zaprasza na wernisaż wystawy prac Dominiki Makowskiej i Michała Chróścielewskiego, zatytułowanej Dwa światy. Odbędzie się on 25 maja o godz. 18.00. Ekspozycja będzie dostępna od 26 maja do 4 czerwca w godzinach otwarcia Galerii Kuratorium.

Wersja do druku

Udostępnij

Dwa światy to wystawa łącząca świat malarstwa Dominiki Makowskiej, absolwentki Wydziału Grafiki oraz aneksu z malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, i baletu Michała Chróścielewskiego, tancerza i choreografa Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, którego twórczość stała się inspiracją do powstania większości tych obrazów i jest prezentowana na wystawie w formie nagrań filmowych.

„W pracach poświęconych baletowi starałam się wyrazić przede wszystkim emocje i treść, dlatego też są one inspirowane konkretnymi baletami, które szczególnie mnie urzekły. Moim założeniem było także oddanie nastroju, towarzyszącej im muzyki, która była obecna przez cały czas ich tworzenia, a także pokazanie piękna sztuki baletowej i jak najwierniejsze kunsztowi tancerzy, uchwycenie baletowych póz tak, aby były prawdziwe, także od strony kanonów, zasad i estetyki baletu klasycznego”

– opowiada o swoich inspiracjach Dominika Makowska.

Na wystawie Dwa światy „malarstwo, balet i muzyka sprawiają, że widz jest otoczony trzema dziedzinami sztuki jednocześnie… a wszystkie, jednym głosem, opowiadają o ludzkich emocjach, namiętnościach i tęsknotach, wyrażonych w tańcu, malarstwie i całej gamie kolorów i dźwięków (…)”.

Wernisaż: 25 maja o godz. 18.00
Wystawa dostępna w dniach 26 maja – 4 czerwca 2022
Galeria czynna od wtorku do soboty w godz. 11.00–19.00

Więcej informacji o Artystce Dominice Makowskiej: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close