Wersja do druku

Udostępnij

Dziś o godz. 19.00 na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie odbędzie się koncert specjalności Choreografia i Teoria Tańca, w którego programie znalazł się spektakl Motus 50+, będący reinterpretacją spektaklu Motus Animi Continuus w choreografii prof. Ewy Wycichowskiej. Zatańczy w nim starsze pokolenie polskich tancerzy: Małgorzata Matuszewska, Agnieszka Noster, Iwona Olszowska, Jacek Krawczyk i Janusz Stolarski. Oprócz tego w programie PRE-Motus i POST-Motus w wykonaniu studentów Wydziału Tańca UMFC.

 

Mirosław Baran tak pisał o Motus… po premierze: 

Ruch z twórczością pisarza [Gombrowicza] łączą tutaj dwa kluczowe dla spektaklu elementy. Pierwszy to tematyzacja ciała, „narzędzia” do kontaktu z innymi, które już nie jest tak doskonałe i sprawne, jak przed laty. Drugim elementem jest ironia, obecna w ruchu i kostiumie. Wydaje się, że ma ona zapewnić artystom komfort, stanowić swoisty wentyl bezpieczeństwa: nawet, gdy ruch nie będzie doskonały, można taką scenę obrócić w żart. Jednak ostatecznie ironia podkreśla tylko kunszt tancerzy. Pomimo ogromnego dystansu do siebie, kolejnych żartów, bije z przedstawienia imponująca, wyrazista obecność sceniczna twórców, ponadprzeciętna świadomość ciała, niezwykła precyzja. Bo tego wszystkiego nie traci się przecież z wiekiem.(…) spektakl Ewy Wycichowskiej ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

 

W programie Koncertu: PRE-Motus…, Motus 50+, czyli reinterpretacja spektaklu Motus Animi Continuus oraz POST-Motus…

 

Koncert dla widzów powyżej 16. roku życia.

Choreografia, reżyseria, inscenizacja i koncept: prof. dr hab. Ewa Wycichowska
Wykonawcy 50+: Jacek Krawczyk, Małgorzata Matuszewska, Agnieszka Noster, Iwona Olszowska, Janusz Stolarski
Studenci Wydziału Tańca: Mateusz Adamczyk, Anna Dańda-Szustak, Kinga Furmaniak, Nicole Hoff, Filip Hylewicz, Aneta Kita, Aleksandra Komarnicka-Drużbicz, Joanna Kuczora, Aleksandra Piasta, Pola Strzelecka, Bartosz Woszczyński
Kwartet skrzypcowy Violinofonica: Kinga Zlot, Maja Kuczera, Przemysław Pacek, Weronika Wójtowicz
Muzyka: Marin Marais, Fryderyk Chopin, Aldona Nawrocka
Opracowanie muzyczne i montaż: Aldona Nawrocka
Video: Daniel Stryjecki
Realizacja dźwięku i systemu interaktywnego: Andrzej Kopeć
Realizacja światła i scenografia: Bartosz Cybowski
Opieka pedagogiczna: prof. dr hab. Ewa Wycichowska
Wybór fragmentów tekstów Witolda Gombrowicza: Jagoda Ignaczak
Współpraca: as mgr Andrzej Kopeć, ad. dr hab. Agnieszka Marucha
Koordynator: ad. dr Aldona Nawrocka

Bezpłatne karty wstępu dostępne są w kasie księgarni Chopin University Press w głównym holu UMFC oraz na stronie Bilety24 (opłata za pobranie karty wstępu on-line: 2 zł)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close