Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Ciało/Umysł zaprasza młodzież gimnazjalną oraz licealną do udziału w warsztatach teatralnych Electric Youth. Warsztaty towarzyszą XI edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. Odbędą się w terminie 20-24 września, w godzinach 15:00-18:00 w Teatrze Studio. Warsztaty poprowadzi włoski artysta Alessandro Sciarroni, włoski artysta działający na polu współczesnej sztuki performatywnej, który po znakomitym przyjęciu na Ciało/Umysł w 2010 roku powraca do stolicy.W 2009 roku, po raz pierwszy w Polsce pokazał spektakl Your Girl, poruszające humanistyczne studium ciała w jego różnych formach – od idealnego do kalekiego które było prezentowane na festiwalach w Londynie, Oslo, Dublinie Burgos i wielu teatrach we Włoszech. Za spektakl If I was Madonna otrzymał nagrodę ‘Nuove Sensibilità’. Dwukrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce najciekawszych młodych europejskich choreografów wybieranych przez Network Aerowaves, którego Fundacja C/U jest partnerem. Poszukiwania warsztatowe Sciarroniego skupiają się wokół współczesnej sztuki, gdzie w praktyce łączy się teatr, taniec i sztuki wizualne, a jego produkcje stały się częścią sieci włoskiej platformy promującej nowy teatr. www.alessandrosciarroni.it

Alessandro Sciarroni był dwukrotnie nagradzany przez prestiżowy network Aerowaves. Festiwal Ciało/Umysł jest członkiem europejskiej sieci Aerowaves. www.aerowaves.org

WARSZTATY

arsztaty skierowane są do młodzieży gimnazjalnej oraz licealnej. Praca polega na wykorzystywaniu pomysłów i idei, które podsuwają młodzi ludzie czerpiąc ze swoich doświadczeń, ale w reakcji na spotkanie z komputerem i projekcjami wideo w innej przestrzeni i w innym kontekście niż zazwyczaj młodzież korzysta z nowych mediów. Warsztaty w dużej mierze zbudowane są bowiem na pracy z obrazem wideo, tym naturalnym, ale też przetwarzanym przez programy komputerowe. Poprzez kolejne etapy odbędzie się praca wokół własnego wizerunku, wokół obrazu siebie samego, aby spróbować dotrzeć do odpowiedzi na pytanie, jak postrzegamy siebie, a jak postrzegają nas inni, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Będzie to także konfrontacja ze stereotypowym obrazem młodzieży. Pięciodniowy proces twórczy zostanie zakończony otwartym pokazem dla publiczności. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, tłumaczone na język polski.

PLAN PRACY


20.09 – 15:00-18:00

21.09 – 15:00-18:00

22.09 – 15:00-18:00

23.09 – 15:00-18:00

24.09 – 15:00-17:00, 18:00 pokaz pracy przez uczestników


MIEJSCE: Teatr Studio, Plac Defilad 1

Koszt: 45 zł od osoby

Odbędzie się jeden warsztat. Organizatorzy dysponują 15 miejscami. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w warsztacie upoważnia do wejścia na spektakl Joseph Alessandro Sciarroniego.

Zgłoszenia na mail: fundacja.cu@gmail.com

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close