Wersja do druku

Udostępnij

Resort kultury nie przyznał dofinansowania na tegoroczną 13. edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu.Dyrektor Artystyczny Festiwalu,Bartłomiej Ostapczuk, oświadcza na stronie festiwalu:„W związku z brakiem wsparcia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizacja kolejnej edycji Festiwalu,po raz pierwszy od kilkunastu lat wydaje sie być niemozliwa.Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimuorganizowany co roku przezTeatr Na Woli(obecnie Scena na Woli T.Dramatycznego)i działające na terenie teatru Warszawskie Centrum Pantomimy to przegląd teatrów pantomimy z całego świata.Wierność tradycji pantomimy jako sztuki chcącej i potrafiącej wyrażać poza słowami treść spektakli sprawiła, że festiwal w Teatrze Na Woli stał się jednym z najważniejszych wydarzeń tego typu w Europie. Jest również jedynym festiwalem pantomimy starającym się prezentować spektakle niewerbalne.Różnorodność form, treści czy stylów samej sztuki mimu bardzo dobrze oddaje charakter oraz linię artystyczną festiwalu.”XIII edycja Festiwalu Sztuki Mimu była planowana na sierpień 2013 roku.


Bartłomiej Ostapczuk napisał w tej sprawie list otwarty do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, w którym podkreśla wyjątkowość Festiwalu Sztuki Mimu na kulturalnej mapie Polski i Europy. Rzecznik ministra kultury, Maciej Babczyński wyjaśnił, że projekt ten nie otrzymał wymaganej liczby punktów, nie spełnił więc wymogów formalnych. Babczyński potwierdził, że odwołanie od decyzji resortu zostanie rozpatrzone w terminie 21 dni od dopuszczalnej daty złożenia, czyli 17 lutego.


Międzynarodowy Festiwal Sztuki MimuW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close