Wersja do druku

Udostępnij

W czwartek 14 lutego, o godzinie 18.00 w Hali Głównej na Dworcu Centralnym w Warszawie obędzie się performans Kolektywu Artystycznego „Kobiety” oraz otwarty dla wszystkich chętnych flash mob. Akcja One Bilion Rising jest formą pokojowego protestu wobec powszechności przemocydoświadczanej przez kobiety. Powstanie Kobiet odbywa się w formie tańca, który jestnajbardziej naturalnym sposobem wyzwolenia i ekspresji wolności poprzez ciało.Wydarzenie będzie składać się z części performatywnej (ok. 10 min) przygotowanej itańczonej przez Kolektyw Artystyczny „Kobiety” oraz z flash moba w formie powtarzalnegoukładu tanecznego, w którym każdy może wziąć udział. Flash mob organizujeKolektyw Artystyczny „Kobiety”, we współpracy z Fundacją Mama i przy wsparciu PKPS.A.

Kolektyw Artystyczny „Kobiety” to grupa, która spotyka się w celu społecznie aktywnej pracyrowojowo-artystycznej. Realizujemy ideę sztuki zaangażowanej społecznie, która wychodzido przestrzeni publicznej. Efektem naszej dotychczasowej pracy jest Performance „Kobiety”,który miał swoja premierę w Teatrze Academia 09.12.2012 roku.Akcja One Billion Rising to ogólnoświatowa inicjatywa zapoczątkowana przez amerykańskąOrganizację V-Day, która jest globalnym ruchem przeciwdziałania przemocy wobec kobiet.Powstała z inicjatywy pisarki Eve Elsner, autorki słynnych Monologów waginy. Książkata jest zbiorem historii kobiet z różnych stron świata, mówiących o często drastycznychdoświadczeniach.


Kontakt do osób koordynujących wydarzenie:

Małgorzata Gajdemska, email: malgorzata.gajdemska@gmail.com, tel. 695-763-008,
Wilejka Zagórowska, email: wilejkaz@gmail.com, tel. 796-296-73


Film z układem do flash mobaW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close