Wersja do druku

Udostępnij

Przed otwarciem sezonu w Komunie//Warszawa zobaczyć można pokazy projektu #LEŻEĆ w reżyserii Marcina Gawła i choreografii Izabeli Chlewińskiej. To interdyscyplinarny projekt łączący spektakl oraz instalację, z muzyką na żywo. Punktem wyjścia do pracy nad projektem jest … łóżko. Premiera zaplanowana jest w dniach 16-18 września o godz. 19.00 (Komuna//Warszawa, ul. Lubelska 30/32).

 

Podobno mężczyzna przesypia w ciągu swojego życia 24 lata, kobieta 27 lat. Świadomość śni, ale ciało nie zasypia; Czuje, widzi, pamięta, marzy. Każdego dnia budzi się zupełnie inne.

 

Łóżko – pozornie banalny i mało spektakularny mebel staje się punktem wyjścia do laboratoryjnej pracy nad relacjami snu i ciała oraz  społeczno-kulturowymi kontekstami leżenia, czynności naturalnej, lecz jednocześnie intymnej i prywatnej.

Czy sen bywa tematem tabu? Jak senne ciało oddziałuje w pracy lub przestrzeni publicznej?

 

Producentem spektaklu jest Fundacja ART_commited  – artystyczny duet aktorów i tancerzy  – Paulina Jóźwicka oraz Jakub Krawczyk. Za muzykę na żywo w spektaklu odpowiada Olgierd Dokalski.

 

 

TWÓRCY//
reżyseria: Marcin Gaweł
dramaturgia: Amadeusz Nosal
scenografia: Matylda Sałajewska
choreografia: Izabela Chlewińska
muzyka na żywo: Olgierd Dokalski
występują: Paulina Jóźwicka, Jakub Krawczyk i Olgierd Dokalski
koordynacja: Karolina Szczypek

 

Rezerwacja biletów przez portal ewejsciowki.pl: http://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/komuna-warszawa,641/lezec,4496 oraz na stronie http://artcommitted.com/lezec/

 

Sprzedaż offline możliwa jest na godzinę przed spektaklem, Przyjmujemy wyłącznie gotówkę. Bilety można zarezerwować mailowo, pisząc na adres: lezec.rezerwacje@gmail.com Rezerwacje zostaną anulowane, jeśli nie będą odebrane na 15 min. przed spektaklem

kontakt: 791 770 021

 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/673959332756307/

 

Projekt realizowany jest we współpracy z m.st. Warszawa.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close