Wersja do druku

Udostępnij

Tym razem pod szyldem Grupy Artystycznej Koncentrat pokaz work in progress – duet Rafała Dziemidoka zPolski i Irada Mazliaha zIzraela. Pokaz w Instytucie Teatralnym w Warszawie (czwartek, 19 stycznia, godz. 20 30) oraz w Galerii Güntera Grassa w Gdańsku (piątek, 20 stycznia, godz. 19 30). Wstęp wolny.


O spektaklu:


Mantykora, mityczne zwierzę, stwór ze snów, będący połączeniem człowieka i co najmniej dwóch innych gatunków, traktowany jest jako godło i symbol pokazu duetu w Gdańsku w styczniu 2012 roku. Projekt ten koncentruje się wokół tożsamości, różnych odcieni „bycia razem”. Ponadto w warstwie ruchowej stanowi dla obu choreografów wyzwanie i zmusza do udania się w rejony, w których wcześniej nie byli. Mantykora, to etap pracy poświęcony fizycznemu połączeniu, oraz zagłębieniu się w marzenia, sny, fantazje, ale też i lęki. Z jednej strony to poszukiwania fizyczne, z drugiej strony, próba dotknięcia trudnego do nazwania, przepełnionego symbolami, świata wewnętrznego człowieka.


koncept, choreografia, wykonanie: Irad Mazliah (Izrael) i Rafał Dziemidok (Polska)światła, przestrzeń, kostiumy: Ewa Garniec

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close