Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 16-17 czerwca 2016 o godz. 19.00 Grupa Artystyczna Koncentrat zaprasza do Teatru WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7) na premierę spektaklu Gdy ja to my.  Jest to kolejny projektu tego zespołu zrealizowany równolegle w Warszawie i w Berlinie, z udziałem artystów polskich i niemieckich, oraz sfinansowany przez instytucje wspierające taką współpracę. Jest to także kolejny projekt Koncentratu, który kładzie nacisk na osobę performera-tancerza jako głównego twórcę przedstawienia tanecznego, dla którego choreografia stanowi kontekst, temat, wątek, inspirację, a nie zadanie do bezwarunkowego wykonania.

 

Tematem przedstawienia jest bycie razem jako podstawowy element ludzkiej kondycji. Człowiek jest podobno zwierzęciem społecznym i nie może funkcjonować poza zbiorowością. Ile kosztuje nas bycie razem? Jak chętnie i do którego momentu chcemy/jesteśmy w stanie tę cenę płacić? Czy bycie razem się naprawdę kiedykolwiek udaje? Co to w ogóle znaczy razem?

 

Gdy ja to my penetruje te zagadnienia drogą dzielenia się praktyka tańca – między samymi wykonawcami oraz między wykonawcami a widownią.

 

Koncept i reżyseria: Rafał Dziemidok

Taniec i choreografia: Florian Bücking, Rafał Dziemidok, Magdalena Jędra, Raisa Kröger

Muzyka: John Digweed

Światła, kostiumy, grafika: Ewa Garniec

Management: Marta Zientkowska

Produkcja: Grupa Artystyczna KONCENTRAT

Finansowanie: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Instytut Goethego

Specjalne podziękowania: Teatr WARSawy, Uferstudios Berlin, AK Productions

 

BILETY 20 PLN >> rezerwacja i sprzedaż

 

Projekt wspierany przez

Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej i Instytut Goethego

 

 

Fundacja Współpracy Polsko-Niemeickiej logo (miniaturka)  Logo Goethe Institut (miniaturka)

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close