Wersja do druku

Udostępnij

W piątek (3 lutego, godz. 19.00) i sobotę (4 lutego, godz. 20.00) na warszawskiej Pradze (Scena Lubelska, ul. Lubelska 30/32) zostanie pokazany spektakl Hana shizuka – cisza kwiatów. To performance solo przygotowany przez japońskiego artystę mimu NEIRO we współpracy z japońskim tancerzem i choreografem Rui Ishihara.Obaj artyści są pod wpływem tańca butō i pracują razem w oparciu o wspólny język, który jest ukryty głęboko w ciele.

Wśród fal widać przemijające cuda
Chcę być tak spokojny i cichy jak ty

choreograf i mim: NEIRO
reżyseria: Rui Ishihara

Wstęp wolny.

NEIRO urodził się w Kamakura w Japonii w 1983. W 2008 rozpoczął współpracę z Jidai, jednym z największych japońskich artystów pantomimy. W 2009 uczył się japońskiej sztuki butō od Yoshito Ohno. Wykonywał swoje solowe przedstawienia w Japonii, między innymi Dziesięć przykazań, Łowcę, Hanabotoke. Od roku 2010 mieszka w Warszawie, gdzie kształci się w Studiu Mimów pod okiem Stefana Niedziałkowskiego. W roku 2011 brał udział w Trzecich Międzynarodowych Warsztatach Teatru Sztuki Mimu. Pracuje również jako niezależny mim, współpracujący z artystami z różnych dziedzin.

Informacje: http://www.scenalubelska.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close