Wersja do druku

Udostępnij

W piątek 21 września w warszawskim Teatrze Studio na otwarcie festiwalu Ciało/Umysł zostaną pokazne dwa spektakle: o godz. 19.00 All the Way out There duńsko-hiszpańskiego duetu Mette Invarsten i Guillem Mont a o 20.00 – Revolver besorgen Heleny Waldmann (drugi pokaz w sobotę o 20.00). All the Way out There to spektakl o skrajnościach. Poruszający obraz dwóch ciał w ekscytującej podróży w poszukiwaniu granic fizycznej ekspresji – od terytoriów cichej pustki po wybuchy prędkości i ekstremalnego entuzjazmu – uwalniający energię, rytmicznie pulsujący. To czas renegocjacji pojęć fanatyzmu, entuzjazmu.

Natomiast niemiecka reżyserka i choreografka Waldmann, zaliczana do twórców teatru postdramatycznego, w revolver besorgen główną bohaterką czyni pogrążającą się w demencji, dawną primabalerinę. W swojej nowej produkcji bada zanik pamięci jako pozytywny i wyzwalający potencjał ludzkiego mózgu, wyczuwając zdolność do szczęścia, które tam też tkwi. Pełen humoru, a zarazem groteskowy spektakl o ograniczeniach i pokusach ucieczki od nich, w którym balet staje się symbolem rygorystycznego treningu, tak często narzucanego nam przez życie. Brit Rodemund, w swoim genialnym tańcu doskonale pokazuje przejście od wysoce zorganizowanej struktury do świata improwizacji opartego o indywidualne doświadczenie. Zdaje się mówić: ci, którzy zapominają, mogą osiągnąć więcej.

Codziennie po festiwalowych prezentacjach odbywać się będą spotkania z artystami, które poprowadzi Joanna Szymajda.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close