Balet Dworski Cracovia Danza i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zapraszają na koncert Historia tańca polskiego. Odbędzie się on 7 sierpnia o godz. 17.00 na scenie w ogrodach Muzeum, w ramach cyklu „Letnie koncerty wilanowskie” organizowanego przez Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie i Centrum Kultury Wilanów.

Wersja do druku

Udostępnij

Historia tańca polskiego jest prezentacją taneczną, muzyczną i słowną polskich tańców historycznych od XVI do XIX wieku. Tancerzom będzie towarzyszyć zespół grający na dawnych instrumentach, prezentujący muzykę polską. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane tańce takie jak rex, pawana, tourdion, witany, mieniony, goniony, czapkowy, kujawiak, mazurek, oberek i polonez. Uczestnicy koncertu będą mogli zobaczyć wspaniałe stroje i staropolskie instrumenty, posłuchać płynącej z nich pięknej muzyki oraz doświadczyć fascynującej historii.

Scenariusz oraz teksty przygotowali Romana Agnel i Hubert Giziewski. Wystąpią tancerze Baletu Cracovia Danza – Ewelina Keller i Michał Kępka oraz muzycy: Katarzyna Kamer (staropolskie fidele kolanowe), Hubert Giziewski (akordeon, kierownictwo artystyczne) i Wojciech Lubertowicz (bębny obręczowe).

Więcej informacji: strona Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, strona Baletu Dworskiego Cracovia Danza

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close