Wersja do druku

Udostępnij

W spektaklu wykorzystano muzykę XV-wiecznej Europy. Basse danse był wówczas jednym z najpopularniejszych tańców dworskich. Był to tzw. taniec niski, posuwisty, budowany z powolnych i dostojnych kroków.Konstrukcję spektaklu określa styl muzyczny i struktura ruchów. Muzyka z epoki odzwierciedla harmonię, przemijanie, rozrywkę i taniec, czyniąc życie wzniosłym, lekkim i eleganckim.Zasadą tej choreografii jest nieprzewidywalność, współdziałanie mięśni, jednoczesność poruszeń. Wspólnota rodzi się, gdy ruchy zaczynają się synchronizować. Niezintegrowane elementy zaczynają budować nowe formy. Fizyczność wpływa na stan umysłu, który z kolei określa ruch, zapętlając choreografię w nieskończoność.

Spektakl odbywa się dzięki wsparciu Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.

hodworks
Basse Dance

Choreografia:Adrienn Hód

Taniec:Emese Cuhorka, Júlia Garai, Marco Torrice, Csaba Molnár

Muzyka na żywo, głos:Zoltán Mizsei

Dramaturgia:Ildikó Végh

Scenografia:Rózsa Sebő

Kostiumy:Kati Imre/Artista Studio

Światła:Bas Bersen

Koprodukcja:Grand Theatre Groningen

Spektakl wyprodukowany dzięki wsparciu:Ministerstwa Zasobów Ludzkich Węgier, Tempus Public Foundation (EU Lifelong Learning Programme), New Performing Arts Foundation, Off Foundation, Workshop Foundation, Miasta Budapeszt, L1 Dance Works, Gödör Club, Tanzfabrik Berlin oraz Radialsystem V Berlin


Adrienn Hód – choreografka i nauczycielka. Znana z radykalnego podejścia do ciała, przestrzeni oraz muzyki eksperymentalnej, ich wzajemnych relacji, a także relacji z publicznością. Podczas studiów i pracy scenicznej poznała różne aspekty tańca współczesnego – obecnie całą uwagę poświęca tancerzom, konstrukcji i dekonstrukcji ich ruchu. Poszukuje tego, co naprawdę „dzieje się” w tancerzach, co „rozgrywa się” między nimi a publicznością, często w sposób pełen humoru i autorefleksji. „Rdzeń moich prac to minimalizm. Ciało i głos zapełniają całą przestrzeń. Pociąga mnie czysta nicość. Próżnia to inspiracja, na którą odpowiada moja dusza” – mówi Adrienn Hód.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close