Wersja do druku

Udostępnij

Tercet HOTELOKO movement makers zaprasza już jutro i w sobotę (30 czerwca i 1 lipca o godz. 19.00) do PROM-u Kultury Saska Kępa w Warszawie (ul. Brukselska 23) na premierę spektaklu Absolutely Fabulous Dancers. Aktorka, tancerz i choreografka wspólnie przyglądają się w nim swoim korzeniom i historii, podejmują temat edukacji i tożsamości, zastanawiają się, co dodaje im skrzydeł – a to wszystko w rytmach tańca współczesnego. Trio Absolutely Fabulous Dancers odpowiedzi i inspiracji szuka w przeszłości, historii, w  ruchu codziennym, pamięci ciała i narzędziach performatywnych. W ten sposób artyści z HOTELOKO movement makers budują swój niepowtarzalny, absurdalny styl taneczny, który burzy wszelkie stereotypy i oczekiwania.

 

Magdalena Przybysz, choreografka, tancerka i autorka koncepcji performansu Absolutely Fabulous Dancers:

„Zapraszam na absolutnie fantastyczny tercet taneczny! Wspólnie trenujemy ze sobą już od ponad roku i poprzez połączenie metod aktorskich i techniki tańca współczesnego wypracowaliśmy unikatowy styl taneczny, który niczym pocisk absurdu, niczym niszcząca kula, wyważa kolejne cegły w ścianie. Tancerze samotnie biegną pod niebem gwiazd oraz znajdują się w odmiennych konstelacjach zadając sobie pytania iście filozoficzne, m.in.: Co nas ukształtowało? Dokąd zmierzamy? Czy ktoś wie, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby nie narzucona nam z góry edukacja, przez którą musieliśmy przebrnąć? Czy, aby iść dalej, musimy się obudzić i oduczyć wszystkiego, czego najpierw musieliśmy się nauczyć? Czy piękno można na nowo odnaleźć w prostocie codzienności?”.

 

Agata Życzkowska, aktorka, reżyserka i producentka:

„HOTELOKO movement makers powstał w 2011 roku z mojej inicjatywy. Początkowo nazwa brzmiała Teatr HOTELOKO, ale zmieniliśmy ją, ponieważ nowa nazwa lepiej oddaje charakter naszych wspólnych działań artystycznych. Obecnie współtworzę go z Magdaleną Przybysz i Wojciechem Grudzińskim, którzy razem ze mną realizują projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne na pograniczu tańca, teatru i performansu, łącząc te dziedziny sztuki. Nazwa HOTELOKO movement makers jest związana z ideą: JESTEŚMY TAM, GDZIE JEST DOBRY FLOW.”

 

Wstęp wolny, obowiązują zaproszenia. Rezerwacja zaproszeń: agata@fundacjarozwojuteatru.pl

 

Po spektaklu premierowym 30 czerwca 2017 roku odbędzie się spotkanie artystów z widzami, które poprowadzi Hanna Raszewska.

 

Koncepcja: Magdalena Przybysz z Kosmosu

Choreografia: Magdalena Przybysz z Kosmosu / Wojciech Princessa Grudziński

Reżyseria i dramaturgia: Agata Star Życzkowska

Koncepcja stylistyczna/ reżyseria świateł/ zdjęcia: Anna Świetlana Ciupryk

Występują: Agata Star Życzkowska, Magdalena Przybysz z Kosmosu, Wojciech Princessa Grudziński Produkcja: Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’

 

 

Magdalena Przybysz – choreografka/performerka/tancerka.
Jest jedną z bohaterek książek o tańcu Anny Królicy Pokolenie solo oraz Witolda Mrozka Nowy taniec. Stypendystka Ministra Kultury 2013 w dziedzinie „Taniec”, stypendystka Solo Projekt 2009 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, absolwentka Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagillońskim w Krakowie. Rozpoczęła swoją taneczną drogę artystyczną w 2003 roku w Krakowie w Eksperymentalnym Studio Tańca (EST) Iwony Olszowskiej. Jej prace powstają często jako kooperacja z artystami innych dziedzin i pokazywane są podczas ważnych wydarzeń kulturalnych takich jak Festiwal Malta (Przesilenie letnie), CSW w Warszawie, Łodzi, Toruniu w ramach programu Scena dla tańca z ramienia Instytutu Muzyki i Tańca (Strange Lóóp)w CSW w Warszawie, podczas Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu (Wytnij-wklej), Cricoteka w Krakowie (Dancing for the Birds, They watching Us) czy na Festiwalu UNITHEA we Frankfurcie czy Tanztage w Berlinie (Mój Poland Drive). Obecnie współtworzy wraz z Agatą Życzkowską i Wojciechem Grudzińskim HOTELOKO movement makers, m.in. zrealizowała choreografię do spektaklu frau mujer femme w koncepcji Agaty Życzkowskiej oraz performans #moiprzyjacieletancza we własnej koncepcji i choreografii we współpracy z Agatą Życzkowską i Wojciechem Grudzińskim. Pogłębia też swój warsztat, biorąc udział w specjalistycznym kursie edukacji somatycznej Body-Mind Centering®, podczas której eksploruje zagadnienia anatomii, biofizjologii oraz przekłada tą wiedzę na język współczesnej choreografii.

 

Agata Życzkowska – aktorka/performerka/reżyserka/producentka.
Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2001). Od początku związana z teatrem fizycznym w działaniach na pograniczu teatru, tańca i performance: brała udział w wielu warsztatach z uczniami Jerzego Grotowskiego (Eugenio Barba: Odin Week, ISTA; Abani Biswas:Milon Mela; Jairo Cuesta i James Sloviak: New Word Performance Laboratory; Bruce Myers i Toshi Tsuchitor: aktorzy Petera Brooka; Raúl Iaiza: Teatro La Madrugada z Mediolanu) oraz warsztatów contact improvisation /Ray Chung/ w ramach Warsaw Flow. Wyreżyserowała spektakl taneczny: Dziady w choreografii Beaty Wojciechowskiej w ramach Warszawskiej Sceny Tańca 2012. Brała także udział jako performerka m.in. w spektaklu The SHOW MUST GO ON w  chor. Jérôme Bel /Teatr Dramatyczny w Warszawie (2011) oraz w projekcie Family Affair włoskiego kolektywu ZimmerFrei jako performerka w ramach Warszawskiej Sceny Tańca 2015 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym. Przez kilka lat współpracowała z Fundacją Ciało/Umysł jako koordynatorka Festiwalu Ciało/Umysł oraz Warszawskiej Sceny Tańca: zrealizowała m.in. jako producent projekt You KANT Dance w choreografii Magdaleny Przybysz. W 2011 roku założyła Teatr HOTELOKO (obecnie HOTELOKO movement makers), gdzie zrealizowała jako producentka, aktorka i performerka kilka projektów m.in. spektakl teatru fizycznego pt. Pracownia Ludica nr 2 we współpracy z hiszpańską grupą Enczima Teatro (2011), performance selfie (2014) i jutro: urodziny (2015) oraz wyreżyserowała performans frau mujer femme w choreografii Magdaleny Przybysz prezentowany m.in. w ramach Warszawskiej Platformy Tańca (2016), a także wyreżyserowała dwa performance o charakterze artystyczno-społecznym: nowe wyzwolenie  (2015) oraz Syrena herbem twym zwodnicza/RZECZ O WOLNOŚCI (2016). Jest autorką koncepcji i reżyserką performansu frau mujer femme w choreografii Magdaleny Przybysz (2016) oraz autorką dramaturgii i reżyserką performance #moiprzyjacieletancza w koncepcji i choreografii Magdaleny Przybysz – performans prezentowany w ramach Sceny Tańca Studio w Warszawie (2016), a także na Mandala Performance Festiwal we Wrocławiu (2017) oraz został wybrany do prezentacji w programie Scena dla Tańca 2017.

 

Wojciech Grudziński – niezależny tancerz i choreograf.

Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej imienia Romana Turczynowicza w Warszawie oraz wydziału tańca współczesnego Codarts – Rotterdam Dance Academy w Holandii. Obecnie realizuje program magisterski w Instytucie Międzywydziałowych Nauk Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie edukacji tanecznej brał udział w spektaklach wielu choreografów m.in. Itamar Serussi, Hans van Manen, Ed Wubbe oraz Jiří Kylián. W 2013 roku autorska choreografia Fresh Flash została wyselekcjonowane przez dyrekcję Uniwersytetu Codarts do prezentacji w Korzo Theater i De Gouvernestraat w Holandii. Miedzy 2014 a 2015 współpracował z zespołem St. Jens Van Daele Dance Company, biorąc odział w dwóch produkcjach Spring Tide i About Lucien. W sierpniu 2015 r. dołączył do zespołu CoisCéim Dance Theatre w Irlandii. We wrześniu 2016 roku zaprezentował w ramach Sceny Tańca Studio autorski spektakl we własnej choreografii i wykonaniu pt. SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny. Stypendysta holenderskich programów Schuurman Schimmel – van Outeren Stichting (2012/2013) oraz Sichting Btekker – La Bastide (2013). Miedzy 2014 a 2015 współpracował z zespołem St. Jens Van Daele Dance Company, biorąc odział w dwóch produkcjach Spring Tide i About Lucien. W sierpniu 2015 roku dołączył do zespołu CoisCéim Dance Theatre w Irlandii. We wrześniu 2016 roku zaprezentował w ramach Sceny Tańca Studio autorski spektakl we własnej choreografii i wykonaniu SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny, prezentowany także na Mandala Performance Festival we Wrocławiu. Obecnie wraz z Magdaleną Przybysz i Agatą Życzkowską współtworzy HOTELOKO movement makers, z którymi zrealizował performans #moiprzyjacieletancza (2016).

 

Anna Ciupryk –autorka kostiumów i scenografii/ fotografka.

Stylistka i fotograf. Jej związek z fotografią zaczął się w ciemni, kiedy po raz pierwszy wywoływała zdjęcia zrobione analogowym aparatem. Mimo, że od tej chwili minęło wiele lat, wciąż uwielbia obserwować, jak obraz pojawia się na papierze. Ma wrażenie, że obcuje wówczas z prawdziwą magią. Naprawdę szczęśliwa czuje się wtedy, kiedy otaczają ją inspirujący ludzie. Lubi pracować w zespole – dba o serdeczną, niemal rodzinną atmosferę na planie zdjęciowym. Od początku związana z magazynem Miasto Kobiet, współpracuje z uznanymi projektantami (Natasha Pavluchenko, Michał Starost, nieistniejący już duet Zemełka&Pirowska), realizuje komercyjne sesje zdjęciowe na potrzeby kampanii reklamowych (4f, Śnieżka – kampania z Mamedem Kalidovem). Najczęściej zajmuje się przygotowywaniem lookbooków dla projektantów, małych i większych firm odzieżowych oraz realizowaniem kampanii wizerunkowych. Największą radość sprawiła jej publikacja na prestiżowym portalu internetowym Fashion Gone Rouge.

http://annaciupryk.com/

 

 ***

 

Artyści zapraszają także na bloga prowadzonego przez 12-letnią tancerkę, Karinę Szutko: http://absolutelyfabulousdancers.blogspot.com

 

Więcej informacji: www.facebook.com/Hoteloko, www.fundacjarozwojuteatru.pl

 

Partnerzy: Prom Kultury Saska Kępa/ Teatr Baza/ Fundacja Burdąg/ Centrum w Ruchu/ Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Patronat medialny: Kwartalnik TANIEC/ Teatr Dla Was/ Mówią Na Mieście/ SlowLife.pl/ Warsawholic/ Teraz Teatr

Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa

 

 

Podziękowania za pomoc w realizacji performansu dla Anny Ciupryk, Bastiana Knober-Żebrowskiego, Krystiana Łukaszewicza, Bartłomieja Mamajka, Karoliny Ogrodowskiej, Kariny Szutko, Lucyny Wieczorek, Tomasza Zadróżnego.

 

 Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka) Teatr BAZA (miniaturka) Prom Kultury Saska Kępa (miniaturka)

 

 

Hoteloko (miniaturka)   Logo kwartalnik TANIEC (miniaturka)

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close