Wersja do druku

Udostępnij

Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Warsaw Dance Days w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki to wydarzenie taneczne, promujące polskich artystów tworzących w kraju i poza jego granicami. Warsaw Dance Days to także impreza inaugurująca Warszawskie Centrum Tańca – systemowy, autorski program Aleksandry Dziurosz, promujący taniec we wszystkich jego przejawach. Program Warszawskie Centrum Tańca będzie realizowany w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Janusza Matuszewskiego, których tematyką jest taniec, a także warsztaty taneczne.

W niedzielny wieczór 11 listopada pokazane zostaną Anioły Warszawskiego Teatru Tańca, twórczość amerykańskiego choreografa Williama Forsythe`a. W oparciu o spektakl Forsythe`a opowiadający o relacjach ludzi-aniołów oraz treści zaczerpnięte z Nowego Testamentu – z Apokalipsy św. Jana – Aleksandra Dziurosz stworzyła scenariusz nowego przedstawienia. Ponadto Transitheart Productions z Austrii ze spektaklem Ilony Roth The Hype, którego głównym założeniem był artystyczny eksperyment z motoryczną logiką ciała i ruchu, który nasuwa emocjonalną treść i staje nam się bliski / znany, zaczyna opowiadać historie, po czym nieoczekiwanie przenosi nas w nową sytuację.

Natomiast o godz. 19.00 w poniedziałek DSM-IV.301.81 Polskiego Teatru Tańca z Poznania(chor. Daniel Stryjecki) i
Sophie im. pu.re dance theatre z Czech (chor. Sara Puchowska).

Program:

11 listopada 2012 r., godz. 19.00, Sala Widowiskowa
Anioły Warszawski Teatr Tańca (PL)

The Hype Ilona Roth i zespół Transitheart Productions (A)
Wstęp: 15 zł

12 listopada 2012 r., godz. 19.00, Sala Widowiskowa
DSM-IV.301.81 Polski Teatr Tańca (PL)
Sophie im. pu.re dance theatre (CZ)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close