Wersja do druku

Udostępnij

W salach baletowych Teatru Wielkiego – Opery Narodowej trwają kolejne warsztaty choreograficzne Polskiego Baletu Narodowego. Ich efekty artystyczne zobaczymy na Scenie Kameralnej w wieczorze baletowym Kreacje 9,11 marca o godz. 19.00 oraz dwukrotnie 12 marca 2017 roku (o godz. 12.00 i 18.00). Pomysłodawcą warsztatów jest dyrektor zespołu Krzysztof Pastor, który od lat zajmuje się także odkrywaniem nowych talentów i wspieraniem młodej polskiej choreografii baletowej. Wcześniejsze edycje zaowocowały kilkoma propozycjami dla wybranych warszawskich tancerzy, którzy otrzymali szansę stworzenia większych prac choreograficznych wchodzących w skład repertuaru Polskiego Baletu Narodowego, ale nie tylko. Robert Bondara tworzył choreografie m.in. dla Baletu Opery Wrocławskiej, Baletu Opery Nova, Baletu w Wilnie czy Kennedy Center. Jacek Tyski dla takich zespołów, jak Kielecki Teatr Tańca, Balet Opery na Zamku czy Baletu na Gran Canarii. Choreografie Anny Hop natomiast można było podziwiać w Operze na Zamku czy Oslo.

 

W tym roku wśród tancerzy, którzy podjęli się próby stworzenia miniatur choreograficznych są: Lorenzo Alberti, Michał Chróścielewski, Joanna Drabik, Dan Ozeri, Łukasz Tużnik, Stella Walasik, Bartosz Zyśk oraz, po raz pierwszy, duet choreograficzny: Paulina Jurkowska z Pawłem Koncewojem.

 

O zeszłorocznej edycji Kreacji pisała na naszym portalu Agnieszka Rutkowska (obecnie: Rutkowska-Sagata) w tekście  (Re)kreacje Polskiego Baletu Narodowego – VII edycja „Kreacji”.

Przeczytaj

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close