Wersja do druku

Udostępnij

W środę 27 maja o godz. 19.00 Centrum w Ruchu  rozpoczyna drugi rok pokazów work in progress. Jako pierwszy pokaz najnowszego spektaklu Izy Chlewińskiej, który w poprzednim sezonie miał pierwszą odsłonę jako pokaz  w procesie. W You have your voice artystka bazuje w nim na nowym tańcu i choreografii, alternatywnym wydobywaniu dźwięku oraz niebanalnym użyciu nowoczesnej technologii. To spektakl na ciało, głos i technologię – laboratorium przetworzenia, zwielokrotnienia i komputerowej obróbki jakości tego co widzimy i słyszymy. 

W centrum elektronicznych i akustycznych odbiorników, kamer pogłosowych, mikrofonów i samplerów toczy się wypowiedź potencjalnego obywatela, który zabiera głos w ważnej dla siebie sprawie. W celu wydobycia z siebie głosu przybiera on właściwe pozycje ciała, nadając mu odpowiednią do dźwięku formę. Z czasem zaczyna używać nie tylko ciała, ale i otaczającej go technologii, osiągając coraz śmielsze efekty swoich poszukiwań. 
 

choreografia i wykonanie: Izabela Chlewińska
reżyseria dźwięku: Jacek Grudzień
technologia: Tomek Bergmann

 

CENTRUM W PROCESIE

 

W ramach cyklu publiczność zostaje zaproszona publiczność do udziału w powstawaniu przedstawień. Podczas spotkań prezentowane są fragmenty spektakli, nad którymi aktualnie pracują artyści związani z CwR. Organizatorzy zapraszają też do rozmowy: w ten sposób poszerzane jest grono osób zaangażowanych w spektakl, sprawdzane jest to, jak  przedstawienie działa w obecności widzów, widzowie przyglądają się dotychczasowym efektom pracy, stawiając nowe pytania i szukając na nie odpowiedzi.  CwR oferuje możliwość udziału i zajrzenia do wnętrza procesu tworzenia.

 

Pokazom towarzyszą dyskusje prowadzone przez moderatorów – przedstawicieli środowiska sztuki i tańca.

 

 

Wstęp wolny. 

 

Miejsce: Centrum w Ruchu (Wawerskie Centrum Kultury), ul. Żegańska 1A, sala 118, II piętro.

Jak dojechać: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

Projekt dofinansowany ze środków Miasta st. Warszawy.

 

Logo Centrum w Ruchu (miniaturka) Logo Wawerskie Centrum Kultury (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close