Wersja do druku

Udostępnij

W poniedziałek 26 października o godz. 19.00 Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zaprasza na pokaz spektaklu Baśnie z mchu i liszaja Leszka Bzdyla i Jana Kochanowskiego w ramach projektu Mów za siebie. To pierwsze sceniczne spotkanie artystów, których łączy fascynacja teatrem ruchu, absurdem życia i baśniami Italo Calvino. Inspiracja literacka staje się pretekstem do zabawy w skojarzenia, do pojedynku na słowa i ciała, do wchodzenia w rozmaite teatralne konwencje. Zdarzenia następują po sobie w zawrotnym tempie, a akcja obfituje w dramatyczne zwroty.

 

Kochanowski i Bzdyl, twórcy teatrów Cinema i Dada von Bzdulöw, spotykają się pod auspicjami popularnego słowa „mix”, zdecydowanie rezygnując jednak z przedrostka „re”. Bazując na jednym z dzieł włoskiego fantasty, Italo Calvino, postanawiają opowiedzieć wszystko, co tylko da się opowiedzieć, dając jednocześnie szansę, żeby opowiedziało się to coś, co opowiedzieć się nie da. W dziele twórców, Kochanowskiego i Bzdyla, role główne będą przynależne zapodzianym co nieco ciałom i myślom krążącym po niezidentyfikowanych trajektoriach.

 

Trailer

 

reżyseria, dramaturgia, scenografia, choreografia, muzyka, wykonanie:

Jan Kochanowski i Leszek Bzdyl

produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA (Poznań)

prowadzenie dyskusji po przedstawieniu: Marta Michalak

 

Leszek Bzdyl − tancerz, aktor, choreograf, reżyser, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru Dada von Bzdülöw, który założył z Katarzyną Chmielewską w 1993 roku. Od 1987 roku aktywny na zawodowej scenie teatralnej. Jest autorem choreografii dla ponad 50 przedstawień dramatycznych. Od 1990 prowadzi warsztaty teatralne i lekcje tańca w całej Polsce oraz za granicą (m.in. w Czechach, Francji, Finlandii, Niemczech, Szwecji, USA).

 

Jan Kochanowski – aktor, absolwent wydziału aktorskiego PWST we Wrocławiu. Jeden z założycieli Teatru Cinema, od 1992 roku w podstawowym składzie aktorskim zespołu. Bierze udział we wszystkich spektaklach, projektach międzynarodowych i realizacjach telewizyjnych Teatru Cinema. Współpracuje z wrocławskim Współczesnym Teatrem Pantomimy. Prowadzi warsztaty teatralne z pantomimy i ruchu scenicznego w kraju i za granicą.

 

Spektakl dla widzów dorosłych.

 

 

BILETY:

20 zł (normalny)
10 zł (ulgowy)

Kup bilet online

 

Bilety dostępne w:
– księgarni PROSPERO

 
REZERWACJE:

bilety@instytut-teatralny.pl

791 877 377

 

***

 

MÓW ZA SIEBIE to cykl prezentacji twórców, dla których podstawową formą i środowiskiem pracy jest grupa teatralna. W ramach projektu pokazywane są przedstawienia grup pochodzących z różnych stron Polski, od 2014 roku były to m.in. Teatr Brama (Goleniów), Teatr Chorea (Łódź), Teatr Porywacze Ciał (Poznań), Teatr Realistyczny (Skierniewice), Teraz Poliż (Warszawa). Ich twórczość – podejmowane tematy, estetyka przedstawień, metody pracy, a także sposób funkcjonowania – forma instytucjonalna, miejsce pracy, czas trwania – są bardzo zróżnicowane. Łączy je to, że zazwyczaj stanowią jawnie osobistą wypowiedź twórców, wyrażają indywidualny punkt widzenia, własną interpretację rzeczywistości. Celem projektu mów za siebie jest rozpoznanie różnorodności środków wyrazu i praktyk polskich grup teatralnych, a tym samym ujawnienie często niedostrzeganych zróżnicowań na mapie teatralnej Polski i nasycenie jej nowymi szczegółami.

 

kuratorka: Zofia Dworakowska

 

Materiał wideo o programie Mów za siebie

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close