Wersja do druku

Udostępnij

Na zaproszenie Sylwii Hanff/Teatru Limen we współpracy z Centrum Promocji Kultury Praga do Polski przyjedzie japoński artysta Ken Mai.

W czwartek 29 listopada w Galerii Azjatyckiej (Muzeum Azji i Pacyfiku) na Freta odbędzie się spotkanie z artystą, które poprowadzą Sylwia Hanff i Julia Hoczyk, natomiast wn piątek 30 listopada w Centrum Promocji Kultury, w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy (ul. Podskarbińska 2) o godz. 19.00 artysta pokaże spektakl Gensho No Uta:


„Widząc księżyc skryty pod białymi nenufarami w rozkwicie, czerwonawy jak świeżyszafran, kulisty i promienny jak wschodzące słońce. Widząc las zabarwiony melancholijną piosenką delikatnego deszczu i chwytający serca kwiatów o ślicznych oczach. Dawne złe uczynki zostały strząśnięte przez niemożliwą do zniesienia intensywność bólu, jaki przynosi rozdzielenie ciała i duszy. Nieskończoność mojej śpiewającej duszy i mojego ciała poruszającego się pomiędzy niebem a piekłem. Cała natura została zniszczona w jednej chwili, a ciało, które pozostało, składało się z trzech elementów tworzących materialny świat: ciała eterycznego, astralnego i samoświadomości (ego) – i sięga ono istoty najwyższej duszy.”

Bilety w cenie 20 zł dostępne w CPK od 26 listopada 2012 www.cpk.art.pl



Natomiast w sobotę i niedzielę 1-2 grudnia 2012 Ken Mai poprowadzi ntensywne weekendowe warsztaty Estetyka butoh. W soim nauczaniu artysta łączy elementy butoh i praktyki zen, które praktykował 20 la tw świątyni i klasztorze w Kioto w Japonii. Podczas warsztatów koncentruje się na naturalnym ruchu oraz różnych metodach pracy z ruchem i wyobraźnią. Obserwując ciało, umysł, zmysły, emocje, oddech, można odkryć niewidzialną energię ukrytą za widzialnym ruchem i to, jak odnoszą się do siebie nawzajem. Słuchanie, postrzeganie dźwięku ruchu i ciszy stają się tu kluczem do otwarcia kreatywności ucczestników.

Ken Mai jest japońskim tancerzem butoh, choreografem i nauczycielem, mieszkającym obecnie w Helsinkach w Finlandii. Studiował unikalny styl obu twórców butoh: Kazuo Ohno i Tatsumi Hijikaty, a także niemiecki taniec ekspresyjonistyczny, który miał znaczacy wpływ na butoh. Styl tańca i nauczania Ken Mai jest kombinacją butoh i elementów aktorstwa,gimnastyki, sztuk walki, śpiewu, jogi i medytacji zen. Ken Mai prowadzi warsztaty, występuje, reżyseruje współpracując z uznanymi muzykami, rzeźbiarzami, malarzami, artystami sztuk wizualnych w całej Europie, Rosji, Meksyku, Himalajach i Japonii.

Więcej informacji o artyście: http://www.kenmaibutoh.com

Warsztaty: 1-2 grudnia 2012, sobota-niedziela, godz. 10.00-17.00
Cena warsztatu: 350 zł do 15 listopada, po 15 listopada cena 380 zł
Zapisy i informacje: Sylwia Hanff limenbutoh@wp.pl, tel. 607 640 208

Program towarzyszący:

29 listopada 2012
Zen & butoh
Spotkanie z Ken Mai w Muzeum Azji i Pacyfiku ul. Freta 5
prowadzi Sylwia Hanff i Julia Hoczyk
godz. 18.00 wstęp wolny

30 listopada 2012
Spektakl Ken Mai, pt. Gensho No Uta
godz. 19.00
Centrum Promocji Kultury
w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy
ul. Podskarbińska 2, Warszawa
Bilety 20 zł dostępne w CPK od 26 listopada 2012
www.cpk.art.pl

Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.butoh.8log.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close