Wersja do druku

Udostępnij

Czym jest taniec, choreografia, ruch? Czym jest świadomość ciała? Czy ciało może być narzędziem pracy, komunikacji? Czy można odkryć wspólny język ciała w grupie? Takie pytania będą towarzyszyły otwartym, bezpłatnym zajęciom wprowadzającym w jesienny cykl warsztatów Ruch w Instytucie 2019, organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Spotkanie odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia (31 sierpnia) o godz. 14.00 i będzie doskonałą okazją do zapoznania się z zagadnieniami, które pojawią się podczas jesiennego cyklu; poprowadzą je choreografki zrzeszone w Centrum w Ruchu: Karolina Kraczkowska, Aleksandra Borys i Weronika Pelczyńska.

 

W przedsprzedaży biletów na jesienny cykl warsztatów Ruch w Instytucie 2019 organizatorzy przygotowali promocyjną cenę, a dla Naszych Czytelników mamy ofertę specjalną: ogłaszamy konkurs, w którym do wygrania jest 5 karnetów. Otrzyma je 5 pierwszych osób, które prawidłowo odpowie na pytanie:

 

Które urodziny obchodziło w tym roku Centrum w Ruchu?

 

Odpowiedzi należny przesyłać na adres: anna.opolska@taniecpolska.pl (w tytule e-maila prosimy zaznaczyć: „Konkurs”).

 

O projekcie:

Ruch w Instytucie to cykliczne zajęcia z ruchu i świadomości ciała, mające na celu rozwijanie umiejętności oraz zwiększanie wiedzy o współczesnej choreografii i tańcu w praktyce. Zajęcia skierowane są do profesjonalnych aktorów scen tradycyjnych, performerów, teoretyków oraz ludzi teatru, jak również amatorów, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem i ruchem. Nie jest wymagane wcześniejsze przygotowanie taneczne.

 

Spotkania mają charakter dwugodzinnych lekcji, podczas których spotykają się profesjonaliści i amatorzy, środowisko teatralne ze środowiskiem tanecznym. Wspólne działanie i wzajemna inspiracja sprzyjają wymianie doświadczeń i wypracowywaniu nowych modeli pracy w teatrze i tańcu. Organizatorzy zachęcają do regularnego uczestnictwa, ale istnieje możliwość udziału w pojedynczych zajęciach. Odbywają się one w poniedziałki, w godz. 9.00-11.00.

 

Warsztaty prowadzone są zarówno przez choreografki zrzeszone w Centrum w Ruchu, jak i przez zaproszonych do programu gości – co miesiąc inny twórca dzieli się swoimi metodami pracy.

 

Centrum w Ruchu:

Zrzeszenie niezależnych choreografów i performerów, powstałe w Warszawie z inicjatywy Fundacji Burdąg, stworzone i zarządzane przez artystów. To stałe miejsce pracy, jak również propozycja budowania nowych możliwości dla działań twórczych, które mają stymulować rozwój środowiska tańca, choreografii i sztuk performatywnych oraz zwiększać obecność tych dziedzin w życiu kulturalnym stolicy.

 

Harmonogram cyklu jesiennego:  

 

Oddech, zamknięte oczy, eksplozja: ćwiczeniachoreograficzne Marta Ziółek (w zastępstwie za Magdę Ptasznik)

9, 16, 23, 30 września 2019 roku

 

Hybrydowa technika wzmacniająca świadomość ciała, jego siłę, energię i uważność. Holistyczne spotkanie ze sobą i swoim ciałem oraz transowa praktyka taneczna. Praca z oddechem, głosem i emocjami – rusz się, reaguj, czuj i doświadczaj.

 

Materialność i wyobraźnia ciała Karolina Kraczkowska

7, 14, 21, 28  października 2019 roku

Analityczna praca z fizycznością bazująca na doświadczeniu materialności ciała. Rola praktyki i obserwacji w znalezieniu porozumienia i nawiązania kontaktu. Poznawanie natury i charakteru intensywnej pracy fizycznej nad ciałem.

 

Re-definiowanie fizyczności przez praktykę bycia Aleksandra Borys

4, 12, 18, 25  listopada 2019 roku

Anatomia i kinetyka ruchu, praktyka obserwacji i uważności w postrzeganiu ciała. Aktywne bycie, pogłębianie świadomości zmysłów w rozwoju fizyczności.

 

Dwutakt. Taniec jako gra zespołowa Weronika Pelczyńska

2, 9, 16  grudnia 2019 roku

Praca nad koordynacją, rytmem i swobodą ciała w ruchu. Rozwijanie umiejętności współdziałania z innymi w improwizacji i fizycznej manipulacji. Indywidualna obecność ciała w odniesieniu do działań innych osób.

 

Bilety:

pojedyncze zajęcia – 30 zł (osoby powyżej 60 roku życia – 15 zł)
karnet na miesiąc – 100 zł
karnet na cykl jesienny – 370 zł (320 zł w przedsprzedaży)

 

Bilety dostępne na stronie www.instytut-teatralny.pl oraz w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym, liczba miejsc ograniczona.

 

Kontakt i informacje: ruch@instytut-teatralny.pl oraz na stronie organizatora

Miejsce: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, Warszawa

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close