Wersja do druku

Udostępnij

Po dwutygodniowej rezydencji w Teatrze Tańca Zawirowania wybitny francuski choreograf Didier Théron wraz z czwórką tancerzy: Martą Kosieradzką, Amandą Nabiałczyk, Arturem Grabarczykiem i Stanisławem Bulderem, przygotował pracę Resurrection. Odnosi się ona do odrodzenia Europy po I wojnie światowej i prezentuje spojrzenie na odzyskanie przez Polskę niepodległości z innej, francuskiej perspektywy.   

 

Zaprasza Teatr Tańca Zawirowania (ul. Belwederska 20/22), w sobotę 8 grudnia o godz. 19.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: ttzawirowania@gmail.com

 

Didier Théron

Urodził się w Béziers na południu Francji, mieszka i pracuje w Montpellier. Studiował taniec z mistrzami takimi jak Merce Cunningham, Dominique Bagouet, Trisha Brown oraz Zen z mistrzem Tangenem Haradą w Japonii.

Jego szkoła prezentuje swoje prace w prestiżowych teatrach takich jak The Place w Londynie, Tramway w Glasgow (Edinburgh Festival), Mousonturm we Frankfurcie, Halleschen Ufer w Berlinie, Ludwig Forum w Aachen, (Kiev Theater i Odessa Theater, podczas Sevilla Festival i Valencia Festival VEO, Shizuoka – Performing Arts Festival w Tokyo, Setouchi Triennale w Kagawie, Aichi Triennale w Aichi, Hong Kong Art Festival, w Performance Space w Sydney, w Dance Space Project w Nowym Jorku, a także w Indiach, Pakistanie, Czechach i na Ukrainie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close